بازارهای مالیبلاکچینقانون گذاریکریپتو

اختلاف اروپا و آمریکا بر سر قوانین رمزارزها؛ کدام پیروز می‌شود؟

زمان مطالعه: 2 دقیقهبه گزارش اکسران : در 26 فوریه، رسانه سیاست بین‌الملل Politico گزارش داد که مقامات اتحادیه اروپا شروع به معرفی این منطقه به عنوان مکانی مناسب برای کسب‌وکارهای رمزارزی و راه‌اندازی فروشگاه کرده‌اند. همچنین اشاره کرد که کنگره به هیچ وجه به تدوین یا استقرار قوانین برای دارایی‌های رمزارزی حتی نزدیک هم نشده است و افزود:

رهبران این صنعت به‌ طور فزاینده‌ای در کنار هم قرار گرفته‌اند و برای استدلال مقررات شفاف‌تر تلاش می‌کنند؛ زیرا آژانس‌های ایالات متحده شروع به اجرای قوانین برای تجارت و بانکداری رمزارزی نموده‌اند.

جیمز فینلان تأکید کرد که ریپل می‌تواند به یک نمونه بارز از این اجرای قوانین تبدیل شود. اگر SEC امسال در پرونده خود علیه شرکت فین‌تک پیروز شود، آینده ارزهای دیجیتال در ایالات متحده بسیار تلخ خواهد بود.
استفان برگر، قانون‌گذار آلمانی که رهبری قوانین ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا را بر عهده داشت نیز گفت:

ما بهترین چارچوب را در جهان خواهیم داشت که شرکت‌ها می‌توانند در آن توسعه پیدا کنند.

او افزود:

ما هر آنچه را که برای یک بازار کارآمد نیاز دارید، خواهیم داشت.

با این حال، انتظار می‌رود مقررات بازارهای دارایی‌های دیجیتال (MiCA) تا سال 2024 در سراسر اتحادیه اروپا اجرا شود.
اما سیاستمداران آمریکایی هنوز در مورد نحوه تنظیم این صنعت به شدت اختلاف دارند. از طرفی افراد افراطی مانند الیزابت وارن و گری جنسلر قرار دارند که می‌خواهند این صنعت را در هم بشکنند و در طرف دیگر سیاستمداران فعالی مانند تام ایمر و سینتیا لومیس قرار دارند که می‌خواهند آن را در آغوش بگیرند.
در همین راستا سوزان فریدمن، مشاور سیاست بین‌الملل ریپل، اذعان داشت که اروپا به وضوح از ایالات متحده پیشی می‌گیرد. او گفت:

ما کاملاً انتظار داریم که اروپا به یک مرکز طبیعی برای شرکت‌کنندگان مسئول در آینده تبدیل شود.

علاوه بر این، هنگ‌کنگ در حال آماده شدن برای تبدیل شدن به مرکز ارزهای دیجیتال آسیایی در کنار سنگاپور است که در حال حاضر به خوبی تثبیت شده است.
کریستین اسمیت، یکی از مدیرعاملان انجمن بلاک چین نیز این احساس را تکرار کرد که تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده خارج از حوزه قضایی خود عمل می‌کنند و ارزهای دیجیتال را هدف قرار می‌دهند.
او گفت:

ما در حال احساس یک لحظه بمباران کریپتو هستیم؛ درست زمانی که به نظر می‌رسد آن‌ها سعی می‌کنند هر چیزی را که می‌توانند در اختیار خود قرار می‌دهند و ما فکر می‌کنیم که این کوته‌بینانه است.

 

 

خرید ارز دیجیتال با 500 هزار تومان!

تو صرافی اکسران میتونی فقط با 500 هزار تومان، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه