کریپتو

رکت کپیتال: برای ادامه صعود بیت کوین، تا چهارشنبه باید ۲۳,۴۰۰ دلار پس گرفته شود

کندل هفتگی بیت کوین امشب در شرایطی بسته می‌شود که از نظر تحلیلگر سرشناسی با نام رکت کپیتال، پس گرفتن قیمت ۲۳,۴۰۰ دلار تا شب سه‌شنبه تکلیف آینده قیمت بیت کوین را تعیین می‌کند.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین روز جمعه پس از انتشار آمار PCE ژانویه آمریکا حمایت ۲۳,۴۰۰ دلار خود را از دست داد و حتی دیشب در دقایقی به ۲۲,۷۰۰ دلار کاهش پیدا کرد.

شکل زیر وضعیت سفارش‌های خرید و فروش بیت کوین در صرافی بایننس را نشان می‌دهد.همان‌طور که مشخص است دیواری از سفارشات خرید در حوالی قیمت ۲۲,۲۰۰ دلار تشکیل شده است که می‌تواند مانع از کاهش بیشتر قیمت BTC شود.

پلتفرم Material Indicators در توییتی در رابطه با این نمودار نوشته است:

احتمال دارد این دیوار خرید قسمتی از بازی نهنگ‌ها در آخر هفته باشد که احتمالا قصد دارند در ابتدا قیمت را به این سطوح کاهش دهند و از آن‌جا با حمایت BTC آن را به سمت سطوح بالا سوق دهند.

اوردر بوک بیت کوین در صرافی بایننس منبع: توییتر
اوردر بوک بیت کوین در صرافی بایننس منبع: توییتر

پس گرفتن ۲۳,۴۰۰ دلار کلید حل معماست

رکت کپیتال نام تحلیلگر مشهوری است که مجددا به نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی پرداخته است. از نظر این تحلیلگر امشب و همزمان با بسته شدن کندل هفتگی بیت کوین، قیمت‌های نزدیک به ۲۳,۳۰۰ دلار باعث می‌شود که مومنتوم نزولی از دید پرایس اکشن در نمودار هفتگی ایجاد نشود تا در ۳ روز باقی مانده تا بسته شدن کندل ماهیانه شانس پس گرفتن سطح ۲۳,۴۰۰ دلار بیشتر شود.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم هفتگی منبع: توییتر
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم هفتگی منبع: توییتر

شکل زیر نمودار قیمت BTC را در تایم فریم ماهیانه نشان می‌دهد. مطابق تحلیل رکت کپیتال یک محدوده رنج و نوسان بین ۱۹,۹۰۰ دلار و ۲۳,۴۰۰ دلار در این تایم فریم وجود دارد. بسته شدن کندل ماهانه در شب سه‌شنبه بالای ۲۳,۴۰۰ دلار می‌تواند به منزله خروج از این محدوده نوسان و امیدواری به شروع روند صعودی بلند مدت باشد. در غیر این صورت می‌توان انتظار داشت که بازار بدون جهت مشخص و به صورت رنج ماه‌های آینده را سپری کند.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ماهانه منبع: توییتر
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ماهانه منبع: توییتر

جمع‌بندی

از کنار هم قرار دادن نظر این ۲ تحلیلگر می‌توان این طور نتیجه گرفت که امروز احتمال دستکاری بازار از سمت نهنگ‌ها و کاهش قیمت BTC وجود دارد که در این صورت باز هم احتمالا از ناحیه ۲۲,۲۰۰ دلار شاهد حمایت آن خواهیم بود. همچنین ساعت ۳:۳۰ امشب کندل هفتگی بیت کوین بسته می‌شود و برای جلوگیری از ریزش بیشتر در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیاز است تا این کندل در حوالی قیمت ۲۲,۳۰۰ دلار بسته شود. در صورت محقق شدن این امر باید منتظر سه‌شنبه شب و بسته شدن کندل ماهیانه بمانیم که در صورتی که بالای ۲۳,۴۰۰ دلار بسته شود، می‌توان به شروع رالی صعودی خوشبین بود و در غیر این صورت باید خود را برای ماه‌های نوسانی بازار آماده کنیم.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه