بازارهای مالیبلاکچینکریپتو

بازیابی رمزارزهای سرقت‌شده از سولانا با همکاری هکرهای کلاه سفید!

 

زمان مطالعه: 2 دقیقهبه گزارش اکسران : حدود یک سال پیش، پل Wormhole مستقر در شبکه سولانا (Solana)، پس از اینکه یک مهاجم موفق به سوءاستفاده از یک نقص امنیتی شد، مبلغ 325 میلیون دلار خود را از دست داد و یکی از بزرگ‌ترین سوءاستفاده‌ها در تاریخ ارزهای دیجیتال را تجربه کرد.

یک سال بعد، گروهی از کلاه سفیدها، به همراه دو شرکت رمزارزی، یک «سوءاستفاده متقابل» علیه نهادهای مخرب به راه انداختند و بخشی از دارایی‌های دزدیده‌شده مرتبط با این حمله را پس گرفتند. این بهره‌برداری متقابل به طور مشترک توسط پلتفرم مالی غیرمتمرکز Oasis و شرکت زیرساخت وب 3 Jump Crypto انجام شد. Jump Crypto، شرکت مادر Wormhole است که قبلاً تمام وجوه از دست رفته را جایگزین کرده بود. همچنین، این آسیب‌پذیری اصلاح شد.

پل Wormhole یک جایزه 10 میلیون دلاری به مهاجمان در ازای بازگرداندن وجوه پیشنهاد کرد که هرگز محقق نشد. بنابراین، این تحقیقات با کمک منابع دولتی و خصوصی آغاز شد. به سرعت تا 21 فوریه، Oasis دستوری از دادگاه عالی انگلستان و ولز دریافت کرد تا تمام اقدامات لازم را برای بازیابی دارایی‌های مرتبط با آدرس کیف پول مرتبط با این سوءاستفاده انجام دهد.

خرید ارز دیجیتال با 500 هزار تومان!

تو صرافی اکسران میتونی فقط با 500 هزار تومان، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

طبق گزارش‌ها، 140 میلیون دلار دارایی با موفقیت در پی یک سوءاستفاده متقابل بازیابی گردید. بازیابی از طریق Oasis Multisig آغاز شد و وجوه به یک شخص ثالث مجاز توسط دادگاه بازگردانده شد. سوءاستفاده متقابل تنها با تأیید Oasis Multisig امکان‌پذیر بود.

علی‌رغم بازیابی این وجوه، جامعه به دو دسته باقی مانده و گروهی همچنان ناراضی هستند. یکی از کاربران اشاره کرد که کل این رویداد یک سابقه بد در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز ایجاد می‌کند.

با این حال، Oasis تأکید کرد که تنها هدف از اعطای دسترسی، محافظت از دارایی‌های کاربر در صورت هر گونه حمله احتمالی است. این پلتفرم همچنین تأکید کرد که این حرکت به تیم اجازه می‌دهد تا به سرعت هر آسیب‌پذیری را برطرف کند. لازم به ذکر است که در هیچ نقطه‌ای، در گذشته یا حال، دارایی‌های کاربر در معرض خطر دسترسی اشخاص غیرمجاز قرار نگرفته است.

 

منبع

کریپتو پوتیتو
بیشتر بخوانید: شبکه هلیوم بر دوش سولانا سوار می‌شود!

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه