بازارهای مالیتکنیکالکریپتو

استیبل کوین‌های غیرمتمرکز برنده اتفاقات BUSD؛ قیمت میکر، کرو و لیکوییتی افزایش یافت

به گزارش اکسران : محدودیت‌های قانونی ایجاد شده برای BUSD موجب شد تا توجهات به سمت استیبل کوین‌های غیرمتمرکز جلب شود و قیمت توکن‌های بومی پروژه‌های دارای این استیبل کوین‌ها مانند میکر، کرو و لیکوییتی به شدت افزایش یافت.

به نقل از کوین دسک، دیروز پس از اعلام خبر شکایت SEC از پکسوس به خاطر نقض قوانین در صدور استیبل کوین BUSD قیمت توکن‌های بومی پروتکل‌های دیفای که از استیبل کوین غیرمتمرکز خود استفاده می‌کردند به شدت افزایش یافت.

مهم‌ترین برندگان این اتفاق ۳ پلتفرم میکر (Maker Dao)، کرو فایننس و لیکوییتی (Liquity) بودند که به ترتیب استیبل کوین‌های غیرمتمرکز دای (Dai)، crvUSD (به زودی عرضه می‌شود) و LUSD را صادر کرده‌اند. قیمت توکن‌های بومی این ۳ پلتفرم یعنی MKR و CRV و LQTY در عرض حدود ۱۲ ساعت به ترتیب ۱۷٪، ۲۱٪ و ۵۸٪ رشد کرد.

در شکل زیر نمودار سمت چپ مربوط به قیمت CRV در تایم فریم ۴ ساعته است و نمودار سمت راست مربوط به قیمت LQTY در همین تایم فریم هست. همان‌طور که مشخص است در حدود ۸ ساعت از خبر توقف صدور BUSD، شاهد حدود ۲۱٪ افزایش در قیمت کرو و حدود ۵۹٪ افزایش در قیمت LQTY هستیم.

نمودار قیمت CRV و LQTY تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت CRV و LQTY تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو

به نظر شما تهدیدات مربوط به استیبل کوین‌های متمرکز موجب استفاده بیشتر از همتایان غیر متمرکز آن‌ها می‌شود؟ نظر خود را زیر همین پست با ما درمیان بگذارید.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه