NFTبازارهای مالیبلاکچینان اف تیکریپتو

رکوردشکنی جدید بیت کوین به لطف توکن‌های NFT!

 

زمان مطالعه: 2 دقیقهبه گزارش  اکسران : پلتفرم تحلیلی گلس‌نود (Glassnode)، راه‌اندازی پروژه Ordinals، یک پروتکل توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در شبکه بیت کوین، تعداد آدرس‌های بیت کوین با موجودی غیرصفر را به بالاترین سطح خود، یعنی 44 میلیون آدرس رساند.

خرید ارز دیجیتال با 500 هزار تومان!

تو صرافی اکسران  میتونی فقط با 500 هزار تومان، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

شروع

این شرکت تحلیلی در گزارش خود توضیح داده که برای اولین بار در تاریخ 14 ساله بیت کوین، بخشی از فعالیت این شبکه برای اهدافی غیر از انتقال پولی همتابه‌همتا استفاده می‌شود:

این یک اتفاق جدید و منحصربه‌فرد در تاریخ بیت کوین است؛ جایی که یک نوآوری در حال ایجاد فعالیت شبکه برای هدفی غیر از روش سنتی انتقال ارز برای اهداف پولی است.

گلس‌نود در ادامه توضیح داد که افزایش محبوبیت Ordinals، به “افزایش کوتاه مدت استفاده از شبکه بیت کوین” کمک کرده و در پی آن، بسیاری از “کاربران فعال جدید” را با موجودی BTC غیرصفر به شبکه آورده است.

رکوردشکنی جدید بیت کوین به لطف توکن‌های NFT!

گلس‌نود همچنین خاطرنشان کرد که Ordinals اکنون برای در اختیارگیری فضای بلاک شبکه بیت کوین رقابت می‌کند، که می‌تواند فشار زیادی بر افزایش کارمزد این شبکه ایجاد کند. اما اشاره کرد که این مورد، منجر به افزایش قابل‌توجهی در کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین نشده است.

همچنین، طبق گفته گلس‌نود، از زمانی که Ordinals در 21 ژانویه راه‌اندازی شد، میانگین اندازه بلاک بیت کوین در عرض چند هفته، از 2.0-1.5 مگابایت به 3.5-3.0 مگابایت افزایش یافته است. با این حال، این امر به افزایش هزینه‌ کارمزدها منجر نشده و فقط برخی جهش‌های کوتاه‌مدت در کارمزدها وجود داشته است.

برنامه‎های فناورانه پروتکل Ordinals توسط فناوری تپ روت (Taproot) فعال شده است؛ یک ارتقای نرم افزاری برای شبکه بیت کوین که در سال ۲۰۲۱ اجرا شد.

طبق گزارش‌ها، تاکنون بیش از 78400 تصویر و ویدیوی NFT مانند در شبکه بیت کوین ثبت شده و ماینرهای بیت کوین هم نزدیک به 600 هزار دلار در آمد از معاملات Ordinals کسب کرده‌اند.

 

منبع

کوین تلگراف
بیشتر بخوانید: استقبال بالای کاربران از NFTهای بیت کوینی!

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه