کریپتو

بنیان‌گذار FTX به دنبال بازپس‌گیری کنترل صرافی بوده است

بنیان‌گذار FTX به دنبال بازپس‌گیری کنترل صرافی بوده است

با وجود روند فعلی پرونده، سم بنکمن-فراید، بنیان‌گذار صرافی FTX، به ایجاد تعویق در فرآیند ورشکستگی در نوامبر متهم شده است.


مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

به گزارش زوم ارز و بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، وزارت دادگستری آمریکا در پرونده‌ی جدید خود، اعدا کرده است که سم بنکمن-فراید، بنیان‌گذار صرافی FTX، تلاش داشته است تا فرآیند ورشکستگی را در آمریکا به تعویق بیاندازد، تا دارایی را از پلتفرم معاملات رمز ارز خود به نهادهای قانون‌گذار خارجی انتقال دهد.

بنا به اظهارات دادستان‌های فدرال، بنکمن-فراید امید داشته است که قانون‌گذاران خارجی نسبت به وی ملایم‌تر برخورد کنند و در نهایت، به وی اجازه دهند تا کنترل این صرافی رمز ارز ورشکسته را دوباره بر عهده بگیرد.

این ادعاها، بر اساس اظهارات سم بنکمن-فراید به گری ونگ، هم‌بنیان‌گذار صرافی FTX، صورت گرفته‌اند. در حال حاضر، ونگ پس از اعتراف و قبول اتهامات، در حال همکاری با دادستان‌های فدرال است.

افزون بر آن، دادستان‌ها ادعا کردند که آقای بنکمن-فراید به مشتریان صرافی FTX در باهاما اجازه داده است تا حتی پس از مسدود شدن حساب مشتریان و نوشتن نامه‌ای با ابراز تاسف فراوان و عذرخواهی برای فاجعه‌ی رخ داده، میلیون‌ها دلار از حساب‌های خود برداشت کنند.

همچنین، دادستان‌ها تلاش کردند تا بنکمن-فراید را از برقراری تماس با کارمندان فعلی یا سابق صرافی مذکور متوقف کنند؛ چرا که وی متهم به تلاش به برقراری ارتباط مستقیم با شاهدان در این پرونده، بدون حضور نماینده، شده است.

پرونده‌ی تشکیل شده علیه بنیان‌گذار صرافی FTX به شدت پیچیده شده است؛ چرا که اخیرا سهام تحت مالکیت موسسه Alameda Research، که با پول مشتریان خریداری شدند، توسط مقامات دولتی آمریکا مصادره شدند.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه