بازارهای مالیتکنیکالکریپتو

این هفته احتمال رشد این پنج رمزارز بیشتر است!

زمان مطالعه: 6 دقیقه

بازار سهام ایالات متحده در این هفته بهبودی قوی داشت، اما بیت کوین نتوانست از این روند پیروی کند. این بدان معناست که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال دور ماندند و ممکن است نگران مشکلات مربوط به بانک سیلورگیت باشند.

 

از طرح عیدانه اکسران جا نمونی!

با ثبت نام در صرافی اکسران 200 هزار تومن جایزه بگیرید!

ثبت نام

 

به گزارش اکسران و به نقل از سایت کوین تلگراف، یک سیگنال مثبت کوتاه‌مدت برای بازار ارزهای دیجیتال، ضعف در شاخص دلار آمریکا (DXY) است که در ۷ روز گذشته، ۰٫۷ کاهش یافته است. این نشان می‌دهد که بازار رمزارزها ممکن است طی چند روز آینده یک روند بهبود داشته باشند. تا زمانی که قیمت بیت کوین بالای ۲۰ هزار دلار باقی بماند، آلت کوین‌های منتخب ممکن است عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارند.

بیایید نمودارهای بیت کوین و چهار آلت کوین منتخب را که در کوتاه‌مدت امیدوارکننده به نظر می‌رسند، با هم بررسی کنیم.

۱. بیت کوین

در تاریخ ۳ مارس، بیت کوین به زیر سطح حمایت ۲۲،۸۰۰ دلار سقوط کرد. در ۵ مارس، خریداران سعی کردند قیمت را به بالاتر از سطح شکست برگردانند، اما فتیله طولانی روی کندل نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاشند تا سطح ۲۲،۸۰۰ دلار را به مقاومت تبدیل کنند.

این هفته احتمال رشد این پنج رمزارز بیشتر است!
نمودار روزانه BTC/USDT.

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۳،۱۵۹ دلار) رو به پایین بوده و شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر ۴۴ قرار دارد که نشان می‌دهد خرس‌ها در تلاش برای تثبیت موقعیت خود هستند. فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت ۲۱،۴۸۰ دلار کاهش دهند. اگر آن‌ها موفق شوند، جفت BTC/USDT ممکن است پشتیبانی حیاتی ۲۰ هزار دلار را دوباره آزمایش کند.

اگر گاوها بخواهند از نزول بیشتر جلوگیری کنند، باید به سرعت قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. چنین حرکتی نشان‌دهنده خرید تهاجمی در سطوح پایین‌تر است. در این صورت، این جفت ممکن است به ۲۴ هزار دلار و پس از آن، به ۲۵،۲۵۰ دلار افزایش یابد. یک بریک آوت به بالای این مقاومت، نشان‌دهنده تغییر روند خواهد بود.

۲. ایاس

در تاریخ ۳ مارس، ایاس از مقاومت حیاتی ۱٫۲۶ دلار عبور کرد، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. با این حال، یک نشانه مثبت این است که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱٫۱۷ دلار) نزول نکرده است.

این هفته احتمال رشد این پنج رمزارز بیشتر است!
نمودار روزانه EOS/USDT.

شیب رو به بالای میانگین‌های متحرک و قرار داشتن RSI در ناحیه مثبت نشان‌دهنده برتری گاوها است. جفت EOS/USDT یک الگوی کف گرد (rounding bottom) تشکیل داده است که با صعود و حفظ قیمت بالاتر از منطقه مقاومتی ۱٫۲۶ دلار تا ۱٫۳۴ دلار، کامل می‌شود. هدف این الگو، سطح ۱٫۷۴ دلار است.

در مسیر نزولی، حمایت مهمی که باید مراقب آن بود، میانگین متحرک ساده ۵۰ روز (۱٫۱ دلار) است. خریداران از ۸ ژانویه اجازه نداده‌اند که قیمت به زیر این حمایت سقوط کند، بنابراین شکست قیمت به زیر آن ممکن است فروش را تسریع کند. حمایت بعدی در جهت نزولی، ۱ دلار و سپس، ۰٫۹۳ دلار است.

۳. استکس

قیمت استکس یک رشد قابل‌توجه از ۰٫۳ دلار (در ۱۷ فوریه) به ۱٫۰۴ دلار (در ۱ مارس) را تجربه کرد که نشان‌دهنده یک صعود ۲۴۶ درصدی در چنین مدت کوتاهی است. به طور معمول، رالی‌های عمودی با کاهش شدید قیمت دنبال می‌شود و این همان چیزی است که برای استکس هم اتفاق افتاد.

این هفته احتمال رشد این پنج رمزارز بیشتر است!
نمودار روزانه STX/USDT.

جفت STX/USDT به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۶۹ دلار) سقوط کرد، جایی که در حال یافتن حمایت خرید است. سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد در ۰٫۶۷ دلار نیز نزدیک است. از این رو، گاوها سعی دارند با قدرت از این سطح محافظت کنند. در روند صعودی، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا در طول رالی به محدوده ۰٫۸۳ دلار تا ۰٫۹۱ دلار بفروشند. اگر قیمت از این ناحیه کاهش یابد، فروشندگان دوباره سعی خواهند کرد تا اصلاح را عمیق‌تر کنند. اگر سطح ۰٫۶۷ دلار از دست برود، حمایت بعدی در فیبوناچی اصلاحی ۶۱٫۸ درصد در ۰٫۵۸ دلار خواهد بود.

در مقابل، اگر خریداران قیمت را به بالای ۰٫۹۱ دلار برسانند، جفت ممکن است تا ۱٫۰۴ دلار افزایش یابد. افزایش قیمت به بالاتر از این سطح نشان‌دهنده احتمال از سرگیری روند صعودی است. در چنین شرایطی، این جفت ممکن است تا ۱٫۴۳ دلار افزایش یابد.

۴. ایموتبل ایکس

در تاریخ ۳ مارس، ایموتبل ایکس از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰٫۸۸ دلار) بازگشت و به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱ دلار) رسید که نشان‌دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین‌تر است.

این هفته احتمال رشد این پنج رمزارز بیشتر است!
نمودار روزانه IMX/USDT.

جفت IMX/USDT اکنون می‌تواند تا ۱٫۱۲ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا روند بهبود را متوقف کنند. اگر خریداران در مسیر خود حرکت کنند، جفت می‌تواند به سمت مقاومت بالاسری قوی در ۱٫۳ دلار شتاب بگیرد. این سطح بسیار مهمی است که باید مراقب آن بود؛ چون صعود و بسته شدن کندل قیمت بالاتر از آن ممکن است نشانه شروع یک روند صعودی جدید باشد. در چنین شرایطی، این جفت ممکن است تا ۱٫۸۵ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا ۱٫۱۲ دلار کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها هنوز تسلیم نشده‌اند. در این صورت، فروشندگان دوباره سعی خواهند کرد که این جفت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه برسانند و دست برتر را به دست آورند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ممکن است به ۰٫۶۳ دلار سقوط کند.

۵. میکر

پس از یک پولبک کوتاه‌مدت، میکر در تلاش است تا روند صعودی خود را از سر بگیرد. این نشان می‌دهد که احساسات مثبت باقی مانده و معامله‌گران این کاهش را به‌عنوان یک فرصت خرید می‌بینند.

این هفته احتمال رشد این پنج رمزارز بیشتر است!
نمودار روزانه MKR/USDT.

شیب رو به بالای میانگین‌های متحرک صعودی و قرار داشتن RSI در قلمرو مثبت نشان می‌دهد که مسیر صعود با کمترین مقاومت مواجه است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از ۹۶۳ دلار را حفظ کنند، جفت MKR/USDT ممکن است سفر خود را به منطقه مقاومتی ۱،۱۵۰ دلار تا ۱،۱۷۰ دلار آغاز کند.

اگر خرس‌ها بخواهند روند صعودی را متوقف کنند، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۰۷ دلار) برسانند. اگر آن‌ها موفق شوند، احتمال کاهش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۷۳۱ دلار) وجود دارد.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه