NFTبازارهای مالیبلاکچینان اف تیکریپتو

کول‌ کتس (CoolCats) چیست؛ با گربه‌های باحال دنیای NFTها بیشتر آشنا شوید

به گزارش اکسران : با آنکه از تب‌وتاب توکن‌های غیرمثلی (NFT) تا حد زیادی کاسته شده است، در همان چند ماه هیجانی و ملتهب، محصولاتی عرضه شدند که به‌سرعت به محبوبیت رسیدند. بااین‌حال، در ادامه راه درگیر حواشی مختلفی شدند و از اوج‌های قیمتی خود فاصله گرفتند. پروژه NFT کول کتس یا گربه‌های باحال نیز یکی از همین برندهای پرسروصدا و محبوب‌ در فضای NFT بود.

بر‌اساس نمودارهای رتبه‌بندی پلتفرم اوپن‌سی (OpenSea)، پس از راه‌اندازی کول کتس در جولای۲۰۲۱، این مجموعه به‌سرعت از‌نظر محبوبیت و حجم فروش به رتبه سوم رسید. تیم این مجموعه NFT اعلام کرده بود که از‌طریق بازی‌ها، رویدادهای زنده، سیستم رأی‌گیری منحصر‌به‌فرد و پیاده‌سازی پروژه‌ای فوق‌سری در حال انجام مأموریتی برای نوآوری و پیشبرد فضای NFT است.

بیشتر بخوانید: توکن غیرمثلی (Non-fungible token) یا NFT چیست؟

در این مقاله، قصد داریم ببینیم ماجرای این گربه‌های باحال چیست و چه اتفاقی می‌افتد که یک مجموعه NFT محبوبیت بسیاری می‌یابد، جامعه بزرگی به‌وجود می‌آورد، بازی‌ای برای کسب درآمد پیاده‌سازی و با آژانس استعدادیابی بزرگی قرارداد امضا می‌کند. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

ماجرای کول کتس یا گربه‌های باحال چیست؟

دنیای توکن‌های غیرمثلی، به‌خصوص NFTهای هنری، در تابستان‌۲۰۲۱ رشد بی‌سابقه‌ای تجربه کرد. تعداد پروژه‌های هنری NFT که بین ژوئن و آگوست راه‌اندازی شدند، آن‌قدر زیاد و دور از انتظار بود که تابستان گذشته «تابستان NFT» نامیده شد. در میان پروژه‌هایی که در این حوزه منتشر شدند، تعداد کمی از مجموعه‌های NFT به‌اندازه کول کتس ارزشمند و شایان ستایش و جذاب هستند.

کول کتس یا گربه‌های باحال که در ژوئیه‌۲۰۲۱ منتشر شد، مجموعه‌ای منتخب از ۹,۹۹۹ NFT است که روی بلاک چین اتریوم پیاده‌سازی و به‌طور‌تصادفی ساخته می‌شوند. این گربه‌های باحال به یکی از مجموعه‌های برتر NFT جهان تبدیل شده و در‌کنار بازیگران بزرگی مانند کریپتوپانکس (CryptoPunks) و بورد ایپ یات کلاب (Bored Ape Yacht) جایگاهش را به‌دست آورده است.

بیشتر بخوانید: بورد ایپ یات کلاب چیست؟

NFT کول کتس را چهار دوست علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال و هنر دیجیتال و البته گربه‌ها راه‌اندازی کرده‌اند. افراد مشهور زیادی نیز توکن‌های این گربه‌های باحال را خریده‌اند. بر‌اساس اخباری که در رسانه‌ها منتشر شده است، این NFTها به قیمت صدها‌هزار دلار فروخته شده‌اند.

تاریخچه و سازندگان کول کتس

تصویر‌گری به نام کالین ایگان (Colin Egan) یا کلون (Clon) مجموعه گربه‌های باحال را راه‌اندازی کرد. این فرد خود را کتونیست (The Catoonist) نامید و آثار کارتونی‌اش را به‌‌طورعمومی برای فروش گذاشت.

اما تیم پشت پرده کول کتس گروهی متشکل از چهار فرد تقریباً ناشناخته است. آنان خود را این‌گونه توصیف می‌کنند:

ما تیمی متشکل از چهار خوره تکنولوژی (Nerd) هستیم که علاقه زیادی به ارزهای دیجیتال و هنر و ساختن چیزهای جالب داریم.

اعضای این تیم عبارت‌اند از:

کتونیست (CLON): بنیان‌گذار پروژه و تصویرگری که طرح گربه آبی (Blue Cat) را خلق کرد.

ایوان لوزا (ELU): سرپرست تیم که به بازاریابی و مدیریت پروژه نیز کمک می‌کند.

تام ویلیامسون (xtremetom): متخصص بلاک چین و قراردادهای هوشمند

لینک (Lynq): توسعه‌دهنده و مدیر وب‌سایت کول کتس

سازندگان کول کتس

از همان ابتدا، بنیان‌گذاران کول کتس اهمیت ایجاد جامعه قوی را درک کردند. هدف آنان خلق مجموعه NFT مناسب برای عموم مردم بود؛ محصولی که منحصربه‌فرد، دردسترس، دارای ابزارهای کاربردی و آثار هنری دیجیتالی عام‌پسند باشد. مجموعه NFT کول‌ کتس در جولای‌۲۰۲۱ و با قیمت اولیه ۰.۰۲ اتر عرضه شد. در آن زمان که اتریوم حدود ۲,۲۰۰ دلار بود، هر کول‌ کتس تقریباً ۴۴ دلار قیمت‌ داشت.

تا اکتبر‌۲۰۲۱، قیمت هر NFT کول‌ کتس به‌طور‌متوسط به حدود ۲۶ اتر رسید که در آن زمان، معادل ۹۳,۰۰۰ دلار بود. محبوبیت این مجموعه به‌حدی رسید که حتی در میدان تایمز نیز برخی از تصاویر گربه‌های باحال به‌نمایش گذاشته شد. جامعه NFT مجموعه گربه‌های باحال را کلکسیون بلو چیپ (Blue Chip) یا به‌اصطلاح فوق‌العاده‌ای معرفی کرد که از‌نظر انحصار و ارزش درک‌شده در میان بهترین‌های (crème de la crème) این عرصه مانند باشگاه میمون‌های کسل قرار می‌گرفت.

ویژگی‌های کول‌ کتس

مجموعه‌های هنری NFT به صفات و ویژگی‌های مختلفی متکی هستند که به‌طور‌تصادفی به آن‌ها تعلق می‌گیرد. این ویژگی‌ها به این دلیل مهم هستند که وقتی یک NFT دریافت می‌کنید که ترکیبی از ویژگی‌های کمیاب را در خود دارد، توکن غیرمثلی شما در رتبه و جایگاه بالاتری در مجموعه قرار خواهد گرفت. این کمیاب‌بودن برای NFT شما ارزش ویژه‌ای ایجاد می‌کند.

در مجموعه کول کتس، گربه‌ها ترکیبی از ۳۰۰٬۰۰۰ ویژگی مختلف دارند. این ویژگی‌ها یا به‌طور برنامه‌ریزی‌شده یا مطابق الگوریتم‌های تصادفی‌ به هر گربه اختصاص داده می‌شوند. در NFT‌های کمیاب این مجموعه، برخی ویژگی‌ها به‌طوردستی برای گربه‌ها انتخاب و به آن‌ها داده شده است.

دسته‌بندی کول کتس‌ها

این ویژگی‌های ترکیبی شامل بدن، صورت، لباس و کلاه هستند. هر گربه با‌توجه‌به ویژگی‌هایش امتیازدهی می‌شود که این مقدار بین ۳ تا ۱۰ است. سپس، این سطح به چهار دسته تقسیم‌بندی می‌شود که اکثر گربه‌ها از‌نظر درجه کول (باحال) بودن بین ۳ تا ۶ امتیاز می‌گیرند. به‌طور کلی این دسته‌بندی‌ها عبارت‌اند از:

  • باحال‌ها (۳ تا ۴ امتیاز): ۴,۵۹۹ گربه که ۱,۹۹۹ گربه سه‌امتیازی و ۲,۶۰۰ گربه چهار‌امتیازی هستند.
  • وحشی‌ها (۵ تا ۶ امتیاز): ۳,۰۰۰ گربه که ۱,۷۵۰ گربه پنج‌امتیازی و ۱,۲۵۰ گربه دیگر شش‌امتیازی هستند.
  • باکلاس‌ها (۷ تا ۸ امتیاز): ۱,۷۵۰ گربه که ۱,۰۰۰ گربه هفت‌امتیازی و ۷۵۰ گربه دیگر هشت‌امتیازی هستند.
  • عجیب‌وغریب‌ها (۹ تا ۱۰ امتیاز): ۶۵۰ گربه که ۵۰۰ گربه نُه‌امتیازی و ۱۵۰ گربه دیگر ده‌امتیازی هستند.

کمیاب‌ترین و گران‌ترین گربه‌های باحال آن‌هایی هستند که مجموعه‌ای از ویژگی‌های کامل و یک‌دست داشته باشند؛ مانند گربه زامبی شماره ۱۴۹۰ که آخرین‌بار در اکتبر‌۲۰۲۱ و به قیمت ۳۲۰ اتر (۱.۳‌میلیون دلار) فروخته شد.

کول‌ کتس (CoolCats) یا گربه‌های باحال؛ سرآغاز یک ایده کارتونی!

در مجموعهٔ گربه‌های باحال، ۶۶ گربه «فوق‌العاده کمیاب» وجود دارند که ۹تای آن‌ها از‌نظر کمیابی در جایگاه اول ایستاده‌اند. به‌طور کلی گربه‌هایی که لباس‌هایی مانند لباس دزدان دریایی به‌تن دارند، از سایر گربه‌هایی که صفات تصادفی دارند، کمیاب‌تر و ارزشمندتر هستند.

مزایای نگه‌داری از کول‌ کتس‌ها

نگه‌داری NFT گربه‌های باحال نه‌تنها به شما حقوق انحصاری می‌دهد تا بتوانید هر کاری را با NFT گربه خود انجام دهید؛ بلکه امکان دسترسی به امتیازات و جوایز مختلفی را نیز برای شما فراهم می‌کند. برخلاف برخی پروژه‌های NFT مانند ان‌بی‌ای تاپ‌شات (NBA Top Shot)، نگه‌داری NFT کول کتس به‌معنای واقعی کلمه مالکیت آن دارایی و آثار هنری دیجیتال را برای دارنده خود ایجاد می‌کند. نتیجه این امر آن است که گربه باحال شما می‌تواند با گذشت زمان شاخص‌تر یا ارزشمند‌تر شود.

با داشتن یک کول کتس مجاز خواهید بود هر کالایی را با تصویر آن ایجاد کنید و به کپی‌های NFT خود اعتبار دهید و حتی از ظاهر آن در انیمیشن‌ها یا کارتون‌ها یا هر اثر دیجیتال دیگری استفاده کنید. این آزادی کول کتس‌ را به یکی از پروژه‌های امیدوارکننده‌ای تبدیل می‌کند که ظرفیت واقعی فناوری NFT را برای افزایش تعامل با سرمایه‌گذاران و بهره‌گیری از فرصت‌ها نشان می‌دهد. همچنین، این پروژه با ارائه ایردراپ‌های NFT مرتبط به کسانی انگیزه می‌دهد که یک NFT کول کتس را در کیف پول خود نگه داشته‌اند.

گران‌ترین کول کتس‌ها

یکی دیگر از نشانه‌های قوت و تمایل سازندگان آن به حضور طولانی‌مدت این است که ۲۰درصد از کل اترهای حاصل از فروش اولیه و ثانویه به خزانه جامعه بازگردانده می‌شود. سپس، از این مبلغ به‌منظور برگزاری قرعه‌کشی‌ها و مسابقه‌هایی برای تقویت جامعه روبه‌رشد کول کتس استفاده می‌شود. در آینده نیز، هولدرهای این توکن‌ها ایردراپ‌های متنوع نسل جدید گربه‌های باحال را به‌عنوان پاداش دریافت خواهند کرد و از توکن بومی میلک ($MILK) نیز می‌توانند در تمام طول عمر پروژه استفاده کنند.

ارزشمندترین کول‌ کتس‌ها

در‌حال‌حاضر، سازندگان کول کتس برای آینده و نسل دوم NFT‌ها در حال برنامه‌ریزی هستند؛ اما پیش‌از‌آن نگاهی به پنج نمونه از ارزشمندترین گربه‌های باحال داشته باشیم.

۱. در ۵‌اکتبر‌۲۰۲۱، کول کت شماره ۱۴۹۰ به قیمت ۳۲۰ اتر فروخته شد؛ گربه‌ای با ۱۰ امتیاز که در دسته گربه‌های عجیب‌وغریب قرار می‌گیرد. این گربه، گربه‌ای زامبی و یکی از ۹ گربه باحال منحصربه‌فردی است که هیچ ویژگی هنری مشابهی با سایر گربه‌ها ندارد. نکته جالب این است که فروشنده این NFT از پول حاصل از فروش آن، پناهگاه حیوانات «حیوانات باحال» یا کول پتس (Cool Pets) را راه‌اندازی کرد. در‌حال‌حاضر، این گربه با قیمت ۸۵۰ اتر فروخته می‌شود.

۲. در ۷اکتبر‌۲۰۲۱، گربه شماره ۵۶۳۵ به قیمت ۹۹ اتر فروخته شد. این گربه نیز یکی دیگر از گربه‌های عجیب‌و‌غریب با مجموع ۹ امتیاز بود. سر این گربه به تلویزیون شبیه است و صورتی مانند تصویر تلویزیون بدون سیگنال دارد. لباس آن پلیور سبز و زنجیر طلایی نیز به گردنش آویخته شده است.

کول کتس شماره ۵۶۳۵
کول کتس شماره ۵۶۳۵

۳. در ۱۹‌آگوست‌۲۰۲۱، گربه شماره ۳۳۳۰ به قیمت ۱۱۰ اتر دلار فروخته شد. این گربه ۱۰امتیازی عجیب‌وغریب یکی از ۹ گربه خاص و به‌اصطلاح مخفی پروژه است و به‌دلیل کلاه رباتی و پیراهن و صورت و پوست آبی‌رنگ بسیار کمیاب است. گفتنی است گربه‌های مخفی را کلون و تام بدون اطلاع بقیه تیم ساخته‌اند.

۴. در ۶‌اکتبر‌۲۰۲۱، گربه شماره ۳۲۷۱ گربه ۱۰امتیازی عجیب دیگری بود که به قیمت ۶۹.۶۹ اتر فروخته شد.

۵. در ۷‌آگوست‌۲۰۲۱، گربه شماره ۵۲۸۰ به قیمت ۸۰ اتر فروخته شد. این گربه ۱۰‌امتیازی با پوست آبی‌رنگ و کلاه شیطانی خود در رده عجیب‌وغریب‌های این مجموعه جای گرفته است.

در‌حالی‌که این گربه‌ها تا‌به‌امروز ارزشمندترین گربه‌های این مجموعه بوده‌اند، چندین گربه ارزشمند دیگر نیز وجود دارند که هر‌کدام بیش از ۲۰۰,۰۰۰ دلار فروخته شده‌اند. جالب است بدانید که این تصاویر بامزه از گربه‌های کارتونی توانسته تابه‌امروز فروشی معادل ۱۹۵‌میلیون دلار را تجربه کند.

حمایت‌کنندگان مشهور کول‌ کتس‌

در آگوست‌۲۰۲۱، کول‌ کتس با ایجاد ۴۰۰ NFT جدید و چهار طرح مختلف با مجله تایم همکاری کرد. همه گربه‌ها در حال خواندن مجله تایم به‌تصویر کشیده شده بودند. این ایده را کیت گروسمن (Keith Grossman)، مدیرعامل تایم، مطرح کرد. او در توییتی نوشت که همکاری با گربه‌های باحال را دنبال می‌کند. او دلیل این همکاری را این‌گونه ذکر کرد:

۱. جامعه‌ کول کتس مثبت‌اندیش و خوش‌بین است.

۲. این مجموعه افراد از نسل‌های مختلف را به‌هم متصل می‌کند.

۳. همه عاشق این گربه‌ها هستند.

کول‌ کتس (CoolCats) یا گربه‌های باحال؛ سرآغاز یک ایده کارتونی!

هشت NFT به هشت برنده مسابقه میم (Meme) کول کتس تعلق گرفت و ۳۹۲ NFT باقی‌مانده بین دارندگان کول کتس‌ها به‌حراج گذاشته شد. همکاری با این غول رسانه‌ای توجه بیشتری را به کول کتس جلب کرد و کاربرد و بهره‌وری از گربه‌‌ها را برای دارندگانشان افزایش داد.

حمایت دیگر از کول‌ کتس در ۹‌جولای اتفاق افتاد؛ زمانی‌که مایک تایسون (Mike Tyson) تصویر یکی از کول کتس‌ها را برای تصویر پروفایل حساب توییتر خود انتخاب کرد و همین اقدام او بازخوردی نزدیک به ۹,۰۰۰ لایک و ۱,۸۰۰ ریتوییت به‌دنبال داشت.

کول توپیا (Cooltopia) و کول پتس (Cool Pets) چیست؟

در سپتامبر‌۲۰۲۱، اکوسیستم گربه‌های باحال، کول‌توپیا (Cooltopia)، با اعلام دو اتفاق جدید سروصدا تازه‌ای به‌راه انداخت. کول‌ پتس (Cool Pets) و توکن میلک ($MILK) دو اتفاق مهمی بودند که باعث تقویت بیشتر فروش ثانویه این مجموعه شدند.

کول‌پتس مجموعه NFT مکمل کول کتس است. مجموعه‌های مشابهی مانند بورد ایپ کنل کلاب (Bored Ape Kennel Club) و کینگ‌فراگز (KingFrogs) و تینگیز (Thingies) به پروژه‌های اصلی کمک کرده‌اند تا سود بیشتری از تقاضا ببرند و تعداد کلکسیونرها را گسترش دهند. بر این اساس، به‌نظر می‌رسد کول کتس نیز قصد دارد در مسیر مشابهی با آن‌ها پروژه خود را پیش ببرد.

کول پتس ۱۹,۹۹۹ NFT دارد که بخشی از عرضه آن برای دارندگان کول کتس‌ها و بخشی دیگر برای فروش عمومی است. همه این حیوانات از ابتدایی‌ترین حالت ممکن شروع می‌شوند و سپس به شکل نهایی خود تکامل پیدا می‌کنند. این حیوانات در‌نهایت نماینده یکی از چهار عنصر گیاه، آتش، آب یا هوا هستند. غذا و اقلامی که از ابتدا به این حیوانات داده می‌شود، ظاهر نهایی این موجودات را تعیین می‌کند. برای خرید این اقلام می‌توان با استفاده از توکن میلک (MILK$) آن‌ها را از بازار کول‌ کتس تهیه کرد.

پس از مدت‌ها انتظار، سرانجام جامعه کول کتس یا همان کول توپیا (Cooltopia) در اواسط آوریل برای دارندگان کول کتس و کول پتس راه‌اندازی شد. در کول توپیا، دارندگان کول کتس و کول پتس می‌توانند مأموریت‌هایی را برای کسب توکن میلک انجام دهند. بیش از ۱۰۰ مأموریت از‌جمله نجات جنگل و خطرکردن و شناخت اهالی شهر برای کسب این توکن تعریف شده است. در‌عین‌حال، کاربران می‌توانند تنها با هولد‌کردن NFT گربه‌های خود، درآمد غیرفعالی در قالب توکن میلک کسب کنند.

کول توپیا دستاوردی مهم بود و کول کتس را به یکی از اولین مجموعه‌های NFT تبدیل می‌کرد که بازی‌ای با اقتصاد کارآمد راه‌اندازی کرده است؛ اما از زمان راه‌اندازی کول توپیا، قیمت کف کول کتس به‌آرامی کاهش یافت و از قیمت کف ۹ اتر به حدود ۳ اتر رسید. برخی از دارندگان کول کتس معتقدند این بازی و سرگرمی خیلی دیر راه‌اندازی شد و نتوانست بسیاری از انتظارات کاربران را برآورده کند.

توکن میلک ($MILK) چیست؟

میلک ($MILK) توکن اجتماعی اکوسیستم گربه‌های باحال است. میلک برای انواع اقلام از‌جمله خرید قفسه حیوانات خانگی، صندوقچه‌های جایزه، ماجراجویی و استفاده در بازی مورد‌نیاز است.

کول‌ کتس (CoolCats) یا گربه‌های باحال؛ سرآغاز یک ایده کارتونی!

معرفی $MILK به ایجاد حرکت نمادین جدیدی در جامعه گربه‌های باحال منجر شد: سرکشیدن شیر! در جشن صعود این توکن، اعضای جامعه و توسعه‌دهندگان کول کتس ارسال ویدئوهایی از خود در حال سرکشیدن شیر از یک لیوان کوچک گرفته تا یک گالن پر را شروع کردند.

ارتباط آدرساید (Otherside) با کول کتس‌ها

نسخه‌ای سه‌بعدی از NFT کول کتس در تریلر ۱۸مارس بازی متاورس آدرساید یوگالبز (Yuga Labs) دیده شد. روز بعد، کول کتس افزایش قیمت برق‌آسایی را تجربه کرد و ۱۹۹ فروش در اوپن‌سی (OpenSea) انجام شد.

کراکت (Crockett) یکی از دارندگان کول کتس در توییتر خود گفته است که حدس می‌زد هر‌یک از گربه‌های باحال به‌دلیل حضور کول کتس در تریلر آدرساید خریده می‌شود. البته ممکن است پس از اینکه خریداران متوجه شوند که دارندگان گربه‌های باحال هیچ مزیت مالی فوری یا دسترسی زودهنگامی به بازی آدرساید به‌دست نخواهند آورد، آن‌ها را بفروشند.

به‌گفته کراکت در ۱‌می۲۰۲۲، گنجاندن کول کتس و وَو (WOW) و کریپتوادز (Cryptoadz) در ویدئوهای دیگر ممکن است تا حدی برای آن پروژه‌ها عواقب منفی داشته باشد. به‌نظر می‌رسد برخی از خریداران در ابتدا با امید به کسب سود فوری NFTها را خریده‌اند و پس از اینکه مشخص شد هیچ مزیتی برای خریداران وجود ندارد، آن‌ها را با قیمت کمتری فروختند. برخی از دارندگان کول کتس نیز امیدوار بودند که فقط به این دلیل که NFT گربه‌های باحال را دارند، در فهرست پیش‌فروش آدرساید قرار بگیرند.

علاوه‌بر‌این در مارس‌۲۰۲۱، بنیان‌گذاران کول کتس با CAA، آژانس استعدادیابی پیشرو در لس‌آنجلس کالیفرنیا، قرارداد امضا کردند. طبق بیانیه‌ای مطبوعاتی، آژانس فرصت‌هایی در طیف وسیعی از زمینه‌ها، از‌جمله مجوز و بازاریابی، محتوای متحرک، مشارکت برند، رویدادهای زنده و انتشار را برای شخصیت‌های کول کتس شناسایی و ایجاد خواهد کرد.

کول‌ کتس (CoolCats) یا گربه‌های باحال؛ سرآغاز یک ایده کارتونی!

همکاری با CAA فرصت‌های رشد این پلتفرم را افزایش می‌دهد. لوزا، یکی از هم‌بنیان‌گذاران کول کتس، در‌این‌باره به نشریه هالیوود ریپورتر (The Hollywood Reporter) گفت:

برداشت مردم از کول کتس فقط در ظرفیت NFT خلاصه شده است؛ اما این در‌واقع پلتفرم اولیه ما برای معرفی ابتدایی برند است؛ بنابراین، قصد داریم تقریباً در هر مسیر ممکنی توسعه این پلتفرم را دنبال کنیم.

چگونه کول کتس بخریم؟

به‌دلیل قرار‌گرفتن کول کتس در بلاک چین اتریوم، NFTهای این مجموعه را می‌توان به‌راحتی خریدوفروش کرد. با‌این‌حال، ساده‌ترین راه برای خرید NFT کول کتس استفاده از پلتفرم اوپن‌سی (OpenSea) از‌طریق کیف پول متامسک (MetaMask) است.

به‌خاطر داشته باشید که پلتفرم اوپن‌سی کاربران و مناطق موجود در فهرست تحریم‌های ایالات متحده را از استفاده از خدمات خود، از‌جمله خرید یا فروش یا انتقال NFT منع کرده است.

هنگامی‌که NFT یک گربه باحال را در اوپن‌سی می‌خرید، در‌حقیقت آن را از شخص دیگری در ازای ارز دیجیتال خریداری می‌کنید. این یعنی شما باید دو کار انجام دهید: ۱. ارز دیجیتال برای پرداخت در ازای کول کتس بخرید؛ ۲. یکی از دارندگان کول کتس را متقاعد کنید که پیشنهاد شما به‌اندازه کافی وسوسه‌کننده است تا گربه جذابش را به شما بفروشد.

شما می‌توانید با پرداخت یکی از چهار ارز دیجیتال USDC ،DAI ،WETH و ETH یک NFT کول کتس را خریداری کنید؛ بنابراین، با داشتن یکی از ۴ ارز بالا در کیف پول متامسک خود و اتصال آن به بازار ثانویه اوپن‌سی، گربه مدنظر خود را پیدا و پیشنهاد خریدتان را ثبت کنید. اگر با پیشنهاد خرید موافقت شود، تراکنش انجام و خرید شما تکمیل می‌شود. پس از طی این فرایند‌ها، در‌نهایت NFT کول کتس خریده‌شده را در کیف پول متامسک خود دریافت خواهید کرد.

جمع‌بندی

کول کتس خود را «باحال‌ترین گربه‌های بلاک چین» می‌داند. ده‌ها نمونه پروژه NFT در اتریوم وجود دارند و کول کتس یکی از موفق‌ترین آن‌هاست. این گربه‌های باحال همگی برگرفته از یک گربه آبی‌رنگ هستند؛ شخصیتی که بیش از ۱۰ سال پیش طراحی به‌ نام کتونیست آن را خلق کرده است.

به‌نظر می‌رسد استقبال از این گربه‌های باحال کمتر شده و تیم کول کتس از جامعه خود درخواست همراهی کرده است و اعتقاد دارد که جامعه کول کتس می‌تواند آینده این پلتفرم را به بهترین شکل رقم بزند. براساس وب‌سایت این مجموعه،‌ آن‌ها قصد دارند نسل دوم گربه‌های باحال را راه‌اندازی کنند؛ اما دقیقاً مشخص نیست که پرورش نسل بعدی گربه‌ها چگونه انجام خواهد شد.

با آنکه کول کتس یکی از پروژه‌های پرطرفدار NFT است، همچنان فاصله زیادی بین این مجموعه و پروژه‌های محبوب حوزه بلاک چین وجود دارد. در‌عین‌حال با‌توجه‌به متغیرهای بی‌شماری که بازار NFT به آن‌ها وابسته است، نمی‌توان موفقیت یا شکست کول کتس در آینده را پیش‌بینی کرد.

وب‌سایت کول کتس در بخش پرسش‌های متداول این نکته مهم را یادآوری کرده است که:

امیدواریم گربه‌های باحال رشد انفجاری را تجربه کنند؛ اما مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری در زندگی‌تان، پولی که از‌دست‌دادنش برایتان گران تمام شود، خرج گربه‌ها نکنید!

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه