کریپتو

تحلیل تکنیکال قیمت BNB؛ نوسان در این بازه قیمتی محتمل‌ترین گزینه است

قیمت BNB در جریان سقوط صرافی FTX و جنگ CZ با سم بنکمن فرید با حدود ۴۰٪ ریزش، کف ۲۲۰ دلاری را لمس کرد. اکنون پس از گذشت ۴ ماه از این موضوع، BNB ابتدا تا مقاومت ۳۳۷ دلاری خود را بازیابی کرد و از آن‌جا تا حوالی ۲۸۷ دلار پس زده شد.

کاربران عزیز میهن بلاکچین توجه داشته باشند که این مطلب صرفا بازتاب تحلیل نویسنده آن است و به هیچ عنوان توصیه خرید و فروش محسوب نمی‌شود.

اکنون تعیین جهت قیمتی این رمزارز کار دشواری شده است و این رفت و برگشت‌ها کار را برای معامله‌گران سخت کرده است. برای بررسی وضعیت قیمت BNB ابتدا به سراغ تایم فریم روزانه نمودار آن می‌رویم که در تحلیل خبرگزاری کوین‌تلگراف آورده شده است.

همان‌طور که از شکل زیر قابل مشاهده است، قیمت BNB به تازگی حط حمایتی الگوی مثلث متقارن خود را شکسته است و از آن‌جا تا حوالی حمایت ۲۸۰ دلار نزول کرده است. خطوط آبی و قرمز شکل به ترتیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ و ۵۰ روزه BNB را نشان می‌دهند. اکنون خط آبی، خط قرمز را به سمت پایین کراس کرده است یعنی وضعیت در کوتاه مدت نسبت به بازه بلندتر در حال وخیم‌تر شدن است. در ۴ بار قبلی که این اتفاق در این نمودار افتاده است یا شاهد بازار رنج بوده‌ایم یا قیمت با نزول بیشتری همراه بوده است.

در صورت افتادن در محدوده رنج، ۲ خط‌چین آبی نمودار بین قیمت‌های ۲۸۰ دلار تا ۳۱۸ دلار می‌تواند جایی باشد که قیمت BNB برای مدتی بین آن نوسان کند که طبیعتا نقاط ورود و خروج مناسبی را به نوسان‌گیرها خواهد داد.

نمودار قیمت BNB تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت BNB تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

تمایل کلی بازار در تایم فریم روزانه را در قسمت قبل به دست آوردیم. اکنون به یک تایم فریم کوچکتر یعنی ۴ ساعته می‌رویم. در صورت از دست رفتن ناحیه سبز رنگ شکل زیر در حوالی ۲۸۰ دلار، شاهد نزول عمیق‌تری از قیمت BNB خواهیم بود که می‌تواند قیمت را تا حمایت بعدی یعنی ۲۶۰ دلار کاهش دهد. اما در صورتی که حالت دوم قسمت قبلی یعنی نوسان قیمت اتفاق بیفتد، نواحی مقاومتی و حمایتی در شکل با خطوط سبز مشخص شده است. و حد بالای محدوده نیز با ناحیه قرمز رنگ در حوالی ۳۴۰ دلار ترسیم شده است.

در حال حاضر قیمت در یک الگوی کنج نزولی گرفتار شده است (خطوط بنفش) که باید تا روز جمعه تکلیف آن مشخص شود. در بیشتر مواقع این الگو از سمت بالا (صعودی) شکسته می‌شود. اندیکاتور RSI پس از نزول تا مرز ناحیه اشباع فروش، اکنون مجددا تغییر جهت داده است (دایره زرد) که نشان از فعال شدن سفارش‌های خرید در ناحیه سبز رنگ دارد. از طرف دیگر اندیکاتور MACD نیز مجددا به ناحیه سبز رنگ وارد شده است اما همچنان فاصله خطوط سیگنال و MACD به هم نزدیک است که نشان می‌دهد که بازار فعلا از شتاب نزولی خود دست نگه داشته است اما در تردید برای لگ صعودی بعدی به سر می‌برد.

نمودار قیمت BNB تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت BNB تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو

جمع‌بندی

با توجه به موضوعات گفته‌شده به نظر می‌رسد محدوده رنج یا نوسانی محتمل‌ترین گزینه برای یکی دو ماه آینده قیمت BNB باشد. حد بالای این محدوده را می‌توان ۳۱۸ یا نهایتا ۳۴۰ دلار در نظر گرفت و حد پایین آن را ۲۸۰ دلار یا نهایتا ۲۶۰ دلار. در صورت شکست این حدود می‌توان گفت که بازار تصمیم خود را برا شروع یک روند پرقدرت گرفته است.

میهن بلاکچین


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه