کریپتو

بازپرداخت بدهی طلبکاران صرافی Mt.Gox از ۱۹ اسفند آغاز می‌شود

با شروع شدن ماه مارس، احتمالا در روزهای آتی شاهد آغاز بازپرداخت بدهی کاربران صرافی Mt. Gox خواهیم بود. بر اساس بیانیه منتشرشده، بازپرداخت اولیه در تاریخ ۱۰ مارس (۱۹ اسفند) آغاز شده و تا ۳۰ سپتامبر (۸ مهر ۱۴۰۲) پایان خواهد یافت.

به گزارش د بلاک، مرحله اول بازپرداخت بدهی‌ کاربران صرافی Mt.Gox شامل بخشی از مبالغ به صورت یکجا و متوسط خواهد بود و بازپرداخت سایر وجوه در ماه‌های آتی انجام خواهد شد.

آدام بک، مدیرعامل شرکت بلاک استریم در این رابطه اظهار داشت:

من شخصا بیت کوینی که در سال ۲۰۱۴ در صرافی Mt. Gox داشتم را به عنوان ضرر حساب کرده بودم، بنابراین، از دید فلسفی هرچیزی که حالا پس می‌گیرم را به عنوان پاداش به کیف پول سخت‌افزاری خود منتقل خواهم کرد.

 وی افزود:

این سال‌ها بیش از انتظار هرکسی طول کشیده است، من مطمئنم تمامی طلبکاران از بازپرداخت بدهی‌ها استقبال خواهند کرد.

صرافی‌های ارز دیجیتال ممکن است کمی روند بازپرداخت بدهی‌ها را با تاخیر همراه کنند؛ زیرا هر طلبکار باید در مدت معین‌شده، در یک صرافی ثبت‌نام و آن را برای دریافت وجوه از طرف خود معرفی کرده باشد. صرافی‌های ارز دیجیتال تاکنون زمان‌بندی‌های مختلفی را برای سرعت پردازش بازپرداخت‌ها ارائه کرده‌اند. صرافی بیتگو گفته است بازپرداخت ظرف ۲۰ روز انجام خواهد شد در حالی که کراکن در بیانیه‌ای گفته این روند ممکن است تا ۹۰ روز طول بکشد.

چه مقدار بیت کوین بازپرداخت خواهد شد؟

هنوز مشخص نیست که پس از ۱۰ مارس، چه مقدار بیت کوین به طلبکاران بازپرداخت خواهد شد، بر اساس ترازنامه صرافی Mt. Gox در سال ۲۰۱۹، در مجموع قرار است ۱۴۲،۰۰۰ بیت کوین (۳.۳ میلیارد دلار)، ۱۴۳،۰۰۰ بیت کوین کش (۱۹ میلیون دلار) و ۶۹ میلیارد ین ژاپن (۵۱۰ میلیون دلار) بازپرداخت شود. به گفته دو تن از طلبکاران Mt. Gox، ترازنامه این صرافی از سال ۲۰۱۹ تغییر چندانی نکرده است.

انتظار می‌رود طلبکاران حدودا ۲۱٪ از ارزش دارایی خود را دریافت کنند. این رقم با ارزش مطالبات در زمان ورشکستگی صرافی متفاوت است.

بازپرداخت‌ها به صورت ترکیبی از رمزارز (بیت کوین و بیت کوین کش) و ارز فیات انجام خواهند شد. به گفته ادمین صفحه MtGoxInsolvency در شبکه اجتماعی ردیت، مجموعا ۲۰۰،۰۰۰ ین از مطالبات اولیه طلبکاران در قالب ین ژاپن پرداخت خواهد شد. در صورتی که طلب طلبکاران بیش از این مقدار باشد و آنها بازپرداخت در قالب ارز دیجیتال و ارز فیات را انتخاب کرده باشند، پس از پرداخت اولیه، مابقی بدهی در قالب ترکیبی از ۷۱٪ ارز دیجیتال و ۲۹٪ ارز فیات پرداخت خواهد شد.

بر اساس گزارش کوین دسک، صرافی ارز دیجیتال Bitcoinica و صندوق MtGox Investment به عنوان دو طلبکار بزرگ صرافی Mt.Gox در بازپرداخت اولیه بدهی خود را به صورت ترکیبی از ارز دیجیتال و ارز فیات دریافت خواهند کرد.

صندوق MtGox Investment پیش از این در یادداشت حقوقی مدعی شده بود گزینه بازپرداخت بخشی از مبالغ را به این خاطر انتخاب کرده که بدهی‌ها زودتر به دست آنها برسد چراکه بازپرداخت نهایی ممکن است پنج تا نه سال به طور بیانجامد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه