بازارهای مالیبلاکچینکریپتو

مالک صرافی Bithumb در کره جنوبی به اتهام اختلاس، دستگیر شد

مالک صرافی Bithumb در کره جنوبی به اتهام اختلاس، دستگیر شد

امروز، مالک واقعی Bithumb، بزرگترین صرافی رمز ارز در کره جنوبی، به اتهام اختلاس دستگیر شد.

به گزارش اکسران  و بنا به گزارش رسانه‌های محلی، کانگ جونگ هیون به اتهام اختلاس دستگیر شد. در روز 25 ژانویه، دادگاه منطقه جنوبی سئول، حکم جلب وی را با اتهامات متعدد از جمله سستی در انجام وظیفه، دستکاری بازار و تراکنش‌های کلاهبرداری صادر کرد.

این فرد 41 ساله، برادر بزرگتر کانگ جی-یئون، رییس موسسه Inbiogen وابسته به Bithumb است. این موسسه بزرگترین سهامدار شرکت Vidente Vidente، که بزرگترین سهامدار صرافی Bithumb، با 34.2 درصد به شمار می‌رود، است.

بر اساس سخنان دادستان‌ها، این دو برادر جهت اختلاس با پول شرکت و دستکاری قیمت سهام Inbiogen و شرکت تولید ویدیو Bucket Studio، از طریق عرضه‌ی اوراق قرضه قابل تبدیل، تبانی کردند.

کانگ جی یئون، طی اطلاعیه‌ای در سایت Bucket Studio، از سهامداران عذرخواهی کرد و گفت که ادعاهای مطرح شده علیه برادر وی تایید نشده‌اند. وی افزود که در تحقیقات مربوطه، با مقامات همکاری خواهد داشت.

در روز 10 ژانویه، سایت Cointelegraph گزارش کرد که نهاد خدمات مالیاتی کشوری کره جنوبی، تحقیقات پیرامون بزرگترین صرافی رمز ارزی در کره جنوبی را آغاز کرد. بنا به گزارشات، مقامات به عنوان بخشی از تحقیقات مالیاتی، دفتر اصلی صرافی Bithumb در سئول را مورد تفتیش قرار دادند.

این ماجرا آنجایی پیچیده‌تر می‌شود که در پایان ماه دسامبر، جسد پارک مو، بزرگترین سهامدار Bithumb مقابل خانه‌ی خود یافت شد.

وی نیز به دست داشتن در اختلاس و دستکاری بازار متهم شده بود. این احتمال مطرح شد که وی به دلیل اتهامات علیه خود، خودکشی کرده بود.

بنا به سایت CoinGecko، حجم معاملات 24 ساعته‌ی Bithumb حدود 370 میلیون دلار بوده است. این صرافی که در سال 2014 تاسیس شد، 191 کوین و 287 جفت معاملاتی ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید: پیش‌نویس سند «الزامات فعالیت صرافی‌های رمزارزی» توسط فراجا تدوین شد

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه