کریپتو

تحلیل تکنیکال قیمت اتم (ATOM)؛ ۱۱ اسفند ۱۴۰۱

بر اساس نمودار هفتگی ATOM، این توکن در محدوده ۸.۹۰ تا ۱۵.۶۰ دلار در نوسان است. محدوده مذکور از جولای (تیر) سال ۲۰۲۲ که قیمت به بالای ۸.۹۰ دلار رسید، پابرجا بوده و ATOM صرفا بین کف و سقف این محدوده نوسان داشته است.

به گزارش بی‌این کریپتو، در حال حاضر، قیمت رمزارز بومی شبکه کازموس در حوالی مقاومت ۱۵.۶۰ دلاری معامله می‌شود. پیش از این ATOM تلاش کرده بود تا این مقاومت را به سمت بالا بشکند اما به سمت پایین پس زده شد.

علیرغم ناتوانی در شکستن مقاومت ۱۵.۶۰ دلاری، شاخص قدرت نسبی (RSI) هفتگی صعودی است. این شاخص از خط مقاومت نزولی خود خارج شده و در حال حاضر بالای ۵۰ است که سیگنال صعودی محسوب می‌شود.

در صورتی که ATOM موفق شود مقاومت ۱۵.۶۰ دلاری را بشکند، قیمت احتمالا تا مقاومت ۲۲ دلاری افزایش خواهد یافت. در غیر این صورت، قیمت اتم کوین شبکه کازموس ممکن است تا حمایت ۸.۶۰ دلاری کاهش یابد.

نمودار ATOM تایم فریم هفتگی
نمودار ATOM تایم فریم هفتگی

پیش‌بینی قیمت ATOM در ماه مارس

تحلیل تکنیکال ATOM در تایم فریم ۶ ساعته نشان می‌دهد این ارز خط حمایت صعودی خود را به سمت پایین شکسته و پس از صعود دوباره، مجددا به سمت پایین اصلاح شده است.

در صورت مقایسه این اصلاح قیمت با امواج اصلاحی، ممکن است کازموس یک حرکت صعودی پنج موجی را تکمیل کرده باشد؛ حرکتی که با شکستن خط حمایت صعودی تایید شده است. در صورتی که چنین تحلیلی صحت داشته باشد، قیمت ATOM در حال حاضر در موج C از امواج اصلاحی A-B-C قرار دارد.

محتمل‌ترین محدوده برای پایان موج بین ۱۱.۹۵ تا ۱۲ دلار خواهد بود. این محدوده که تلاقی خطوط حمایتی است، توسط سطح حمایتی ۰.۵ درصدی فیبوناچی و همچنین نسبت ۱ به ۱ امواج A و C ایجاد شده است. در صورت وقوع این سناریو، احتمالا قیمت کازموس از ۱۵.۴۵ دلار فراتر خواهد رفت و در نهایت به ۲۲ دلار خواهد رسید.

از آنجایی که اصلاح‌های قیمتی معمولا در سطوح حمایتی ۰.۶۱۸ فیبوناچی اصلاحی انجام می‌شوند، در صورتی که قیمت زیر ۱۱.۱۲ دلار بسته شود، روند صعودی با خطر مواجه خواهد شد. همچنین سقوط به زیر ۸.۴۳ دلار پیش‌بینی صعود طولانی‌مدت کازموس را بی‌اعتبار کرده و می‌تواند قیمت را تا ۵ دلار کاهش دهد.

نمودار ATOM تایم فریم ۶ ساعته
نمودار ATOM تایم فریم ۶ ساعته

این مطلب صرفا ترجمه محتوای منبع است و به هیچ عنوان پیشنهاد خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در رمزارزها نیست.

  • اهداف بالای قیمت اتم چیست؟

براساس تحلیل تکنیکال قیمت ATOM، بالاترین هدف قیمتی در ماه مارس را می‌توان صعود تا اوج سالیانه ۱۵.۴۵ دلار و صعود احتمالی تا ۲۰ دلار است.

  • اهداف پایینی برای قیمت ATOM چیست؟

در صورت سقوط قیمت اتم زیر ۱۱.۱۲ دلار، احتمال کاهش تا ۸.۴۳ دلار وجود خواهد داشت.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه