کریپتو

به‌روزرسانی شانگهای و احتمال کاهش ۲۵درصدی قیمت اتریوم در ماه مارس

عملکرد قیمت اتریوم در بیش از ۶ هفته گذشته بیانگر تضاد فزاینده‌ای در میان معامله‌گران درمورد روند بازار در ماه مارس (اسفند) است. این شک و تردید منجر به تثبیت قیمت اتریوم در کانالی باریک در محدوده ۱٬۶۰۰ دلار تا ۱٬۷۰۰ دلار از ۱۵ فوریه (۲۵ دی)‌ شده است.

احتمال اصلاح ۲۵درصدی قیمت اتریوم در ماه مارس

به گزارش کوین تلگراف، دلیل بلاتکلیفی معامله‌گران، اجرای به‌روزرسانی شانگهای اتریوم در ماه مارس (اسفند) است.

از آنجایی که این به‌روزرسانی امکان برداشت توکن‌های سهام‌گذاری‌شده در قرارداد هوشمند شبکه اثبات سهام اتریوم را فراهم می‌کند، برخی تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که این رویداد در کوتاه‌مدت باعث کاهش قیمت (ناشی از افزایش عرضه) خواهد شد.

طبق داده‌های اتراسکن،‌ از زمان راه‌اندازی شبکه اثبات سهام بیکن چین در ۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذر ۱۳۹۹) تاکنون، بیش از ۱۷.۴میلیون اتریوم به ارزش حدودی ۲۸.۳۵میلیارد دلار سهام‌گذاری شده‌اند. 

علاوه بر این، به نظر می‌رسد که عبور از محدوده مقاومت کنونی برای اتریوم دشوار باشد. همان طور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، اتریوم از اوت (مرداد) ۲۰۲۲ چندین بار تلاش کرده است که منطقه مقاومت ۱٬۶۵۰ تا ۱٬۷۰۰ دلاری را به پشتیبانی تبدیل کند.

به‌روزرسانی شانگهای و احتمال کاهش ۲۵درصدی قیمت اتریوم در ماه مارس
نمودار روزانه قیمت اتریوم

جالب این است که هر تلاش ناموفق برای بریک اوت، منجر به اصلاح شدید قیمت تا سطح یک حمایت قدرتمند، خط روند صعودی چندماهه اتریوم شده است.

در نتیجه، با استناد به روند تاریخی، اصلاح بعدی اتریوم احتمالاً می‌تواند قیمت را تا نزدیکی سطح ۱٬۲۵۰ دلار کاهش دهد که ۲۵درصد از سطح فعلی کمتر است. در مقابل، با عبور قیمت از محدوده ۱٬۶۵۰ تا ۱٬۷۰۰ دلاری، اتریوم می‌تواند به سمت محدوده ۱٬۹۲۵ تا ۲٬۰۰۰ دلاری به‌عنوان هدف صعودی بعدی خود حرکت کند.

داده‌های آن‌چین: اصلاح قیمت اتریوم محدود خواهد بود

از منظر تحلیل آن‌چین، احتمال کمی برای سقوط ۲۵درصدی قیمت اتریوم وجود دارد.

به‌ویژه که از سپتامبر (شهریور) ۲۰۲۲ شاهد کاهش قابل‌توجه عرضه اتریوم در صرافی‌ها از حدود ۳۰درصد به ۱۱درصد بوده‌ایم.  بر روی کاغذ، این مسئله می‌تواند از فشار فروش ناگهانی را کاهش دهد، زیرا سرمایه به خارج از بازار (صرافی‌ها) هدایت شده است.

به‌روزرسانی شانگهای و احتمال کاهش ۲۵درصدی قیمت اتریوم در ماه مارس
نمودار درصد عرضه بیت کوین، اتریوم و تتر در صرافی‌ها

سنتیمنت خاطرنشان می‌کند که روند (عرضه) ارزهای دیجیتال، به‌طور مشخص از ماه سپتامبر (شهریور) به‌سرعت در حال خروج از صرافی‌ها و ذخیره‌سازی در کیف پول‌های غیرامانی است. این پلتفرم تحلیل آن‌چین اضافه می‌کند:

سرعت این روند پس از سقوط صرافی FTX افزایش یافته است. صرف‌نظر از این که عرضه بیت کوین و اتریوم در صرافی‌ها به پایین‌ترین سطح خود در حدود ۵ سال گذشته رسیده است، کاهش قیمت آینده محدود خواهد بود.

افزون بر این، شرکت تحلیل آن‌چین کریپتوکوانت نیز درمورد کاهش احتمالی قیمت اتریوم، عمدتاً به‌دلیل اجرا به‌روزرسانی شانگهای به نتیجه مشابهی رسیده است.

این شرکت‌ می‌گوید که در حال حاضر، ۶۰درصد از عرضه اتریوم‌های سهام‌گذاری‌شده، حدود ۱۰.۳میلیون توکن در ضرر هستند. در همین حال، لیدو دائو، بزرگترین پلتفرم سهام‌گذاری اتریوم، ۳۰درصد از کل اتریوم‌های سهام‌گذاری‌شده را با میانگین ضرر ۱٬۰۰۰ دلاری (برای هر توکن) در اختیار دارد.

معمولاً، فشار فروش زمانی رخ می‌دهد که معامله‌گران یا سرمایه‌گذاران سود بسیاری به‌دست آورده باشند که در حال حاضر این مسئله درمورد اتریوم‌های سهام‌گذاری‌شده صدق نمی‌کند. علاوه بر این، سودآورترین اتریوم‌های سهام‌گذاری‌شده کمتر از یک سال در شبکه سپرده شدند پیش است و پیش از آن نیز شاهد افزایش قابل‌توجه قیمت نبوده‌اند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه