کریپتو

تحلیل تکنیکال قیمت متیک؛ ۴ اسفند ۱۴۰۱

بازار سهام آمریکا روز ۲۱ فوریه (۲ اسفند) به دنبال فشار فروش ناشی از ترس سرمایه‌گذاران از تداوم افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، بدترین عملکرد خود در سال ۲۰۲۳ را به ثبت رساند.

به گزارش کوین تلگراف، همزمان با بازار سهام آمریکا، بازار رمزارزها نیز افت جزئی را تجربه کرد. با این حال، به گفته دیلان لاکلر (Dylan LeClair)، همبستگی میان بیت کوین و شاخص S&P 500 به پایین‌ترین سطح خود از اواخر سال ۲۰۲۱ رسیده یافته است.

تحلیل بازار:نوسان قیمت بیت کوین حول ۲۴٬۰۰۰ دلار؛ محتوای صورتجلسه FOMC چه بود؟

بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیلی گلسنود، پس از رشد اخیر بازار، تنها ۲۱٪ از کوین‌های منتقل‌شده به صرافی‌ها توسط هولدرهای طولانی‌مدت در هفته جاری با ضرر منتقل شده‌اند. این درحالی است که اواسط ماه ژانویه ۵۶٪ از کوین‌های منتقل‌شده توسط این هولدرها با ضرر به صرافی‌ها ارسال شده بود.

کاهش همبستگی میان بازار رمزارزها و سهام آمریکا یک علامت مثبت است، با این حال، معامله‌گران باید احتیاط کنند. در صورتی که بازار سهام سقوط سنگینی را تجربه کند و احساس ترس در میان معامله‌گران حاکم شود، ممکن است افزایش قیمت در بازار ارزهای دیجیتال متوقف شود.

یکی از موفق‌ترین آلت‌کوین‌ها در بازار خرسی سال ۲۰۲۲ توکن شبکه پالیگان (MATIC) بود که در حال حاضر با حدود ۱۲ میلیارد دلار ارزش بازار در رتبه ۸ رمزارزها ارز نظر ارزش بازار قرار دارد. در ادامه تحلیل تکنیکال قیمت این رمزارز مورد توجه سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را ارائه خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال قیمت پالیگان (MATIC)

سایه بلند پایین کندل روز ۲۰ ام فوریه (۱ اسفند) در نمودار روزانه پالیگان نشان می‌دهد خریداران با امید از سر گرفته‌شدن روند صعودی، از فرصت خرید در کف استفاده کرده‌اند. با این حال روند صعودی نشده و روز بعد فروشندگان در حوالی محدوده ۱.۵۰ دلاری، MATIC خود را به فروش رسانده‌اند که به اصلاح قیمت منجر شده است.

در نمودار پایین منحنی آبی‌رنگ، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه متیک است که با خط افقی مماس بر پیک قبلی قیمت در سطح ۱.۳۴ دلار همگرا شده است و یک سطح حمایت کلیدی برای قیمت متیک است. همچنی منحنی قرمزرنگ در نمودار پایین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه قیمت متیک را نشان می‌دهد که در صورت سقوط بازار سطح حمایت کلیدی بعدی است.

نمودار پالیگان تایم فریم روزانه
نمودار قیمت متیک در تایم‌فریم روزانه؛ منبع: تریدینگ ویو

گاوها در صورتی که می‌خواهند روند صعودی همچنان تداوم داشته باشد، باید از سطح حمایت ۱.۳۰ دلاری دفاع کنند. در صورت افزایش قیمت متیک از سطوح کنونی، پالیگان دوباره می‌تواند تا مقاومت سربار ۱.۵۷ دلاری صعود کند که برای ادامه روند افزایشی، این مقاومت باید به سمت بالا شکسته شود.

از سوی دیگر، در صورتی که خرس‌ها دست بالا پیدا کنند و قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، ممکن است شاهد موج فروش باشیم. در صورت تحقق این سناریو احتمال کاهش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در حوالی ۱.۱۱ دلار وجود خواهد داشت.

در زمان نگارش خبر قیمت لحظه‌ای متیک، بر اساس داده‌های میهن بلاکچین، ۱.۳۷ دلار است.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه