کریپتو

معرفی اولین برنامه مبتنی بر ریال دیجیتال! این رمزارز چه کاربردهایی دارد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در جریان برگزاری نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، شرکت کارت اعتباری ایران کیش محصول جدید خود را معرفی کرد.
طبق گزارش‌ها، شرکت ایران کیش و بانک تجارت در اپلیکیشن زمرد، امکان استفاده از ریال دیجیتال و نقل و انتقالات آن را فراهم کرده‌اند. در اپلیکیشن زمرد، قابلیت‌هایی همچون ایجاد کیف پول ریال دیجیتال برای شخص کاربر، شارژ یا افزایش موجودی کیف پول ریال دیجیتال، انتقال از کیف پول ریال دیجیتال به کیف پول دیگری، دشارژ کردن کیف پول (که امکان تبدیل ریال دیجیتال را به ریال واقعی فراهم می‌کند) و دریافت موجودی کیف پول ریال دیجیتال، ایجاد شده است.
ایران کیش و بانک تجارت همچنین در راستای سیاست‌گذاری بانک مرکزی در راستای ایجاد سرویس‌های ارزش افزوده برای ریال دیجیتال، چند خدمت دیگر را هم در اپلیکیشن زمرد ارائه می‌دهند، از جمله خرید شارژ موبایل از طریق ریال دیجیتال، خرید بسته اینترنت از طریق ریال دیجیتال، پرداخت قبض موبایل از طریق ریال دیجیتال و انتقال ریال دیجیتال با استفاده از کد QR.
طبق گزارش‌ها، ریال دیجیتال نقل و انتقالات را روی یک شبکه نامتمرکز انجام می‌دهد که نام این شبکه غیرمتمرکز بانک مرکزی، «برنا» است. این شبکه غیرمتمرکز در حال حاضر سه نود اصلی دارد که عبارتند از، بانک تجارت، بانک ملی و بانک ملت. این نودهای اصلی تاییدکننده تراکنش‌هایی هستند که بابت ریال دیجیتال در شبکه اتفاق می‌افتد. وقتی ریال دیجیتال از طریق کیف پول الکترونیکی اپلیکیشن انتقال داده شود، تراکنش‌ها از طریق این بانک‌ها تایید خواهند شد. یکی از این نودها که بخش پرداخت ریال دیجیتال را انجام می‌دهد، شرکت ایران کیش و مبتنی بر Hyperledger Fabric است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!
شروعمنبع

راه پرداخت
منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه