کریپتو

مخترع شبکه جهانی وب: ارزهای دیجیتال خطرناک هستند

تیم برنرز-لی (Tim Berners-Lee) معروف به تیم‌بی‌ال (TimBL)، مخترع شبکه جهانی وب (Word Wide Web یا www)، به تازگی در رابطه با نگرانی‌هایش در مورد ارزهای دیجیتال و گسترش پذیرش آنها صحبت کرده است. به عقیده وی، ارزهای دیجیتال شبیه به قمار هستند و فناوری بلاکچین چندان ایمن و سریع نیست.

به گزارش فین بولد، برنرز لی روز گذشته در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌بی‌سی خاطرنشان کرد صنعت ارزهای دیجیتال مانند قمار مملو از سوداگری و گمانه‌زنی است و این موضوع آن‌ را خطرناک کرده است:

این صنعت تنها سوداگری و گمانه‌زنی است و بدیهی است که خطر زیادی دارد. اگر تمایلی به قمار کردن ندارید، سرمایه‌گذاری در چیزهایی که مبتنی بر حدس و گمان هستند چیزی نیست که بخواهید زمان خود را به آن اختصاص دهید.

از نظر خالق شبکه جهانی وب، ظهور ارزهای دیجیتال را می‌توان با حباب دات کام که باعث رشد سهام اکثر شرکت‌ها و سپس سقوط آنها شد مقایسه کرد. با این حال، وی معتقد است در صورتی که ارزهای دیجیتال پس از دریافت بلافاصله به ارزهای فیات تبدیل شوند، می‌توان از آنها برای انتقال حواله‌ها استفاده کرد.

نگرانی در مورد فناوری بلاک چین

در حالی که در سال‌های اخیر افراد مختلفی در رابطه با پتانسیل فناوری بلاکچین صحبت کرده‌اند، برنرز لی معتقد است این تکنولوژی، به اندازه کافی سریع و ایمن نیست. در عین حال، وی معتقد است نسل سوم وب، آینده اینترنت نیست و صرفا تبلیغات بیهوده‌ای در رابطه با آن وجود دارد.

مصاحبه خالق شبکه جهانی وب در رابطه با رمزارزها درحالی منتشر می‌شود که مقامات آمریکایی در مدت اخیر، اقدامات نظارتی خود بر شرکت‌ها و محصولات مختلف این حوزه را تشدید کرده‌اند.

در آخرین سری از این اقدامات، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، سراغ شرکت‌ها و پلتفرم‌های ارائه‌دهنده خدمات استیکینگ رفته و آنها را به نقض قوانین اوراق بهادار متهم کرده است.

برنرز-لی بریتانیایی تنها منتقد مطرح صنعت رمزارزها نیست. پیش از این نیز چارلی مانگر، دست راست وارن بافت و نایب رییس شرکت برکشایر هاتاوی در گفتگویی، مقامات آمریکا را به دلیل عدم برخورد با صنعت ارزهای دیجیتال سرزنش کرد و ارزهایی مانند بیت کوین را بی‌ارزش خطاب کرد.

همزمان، طرفداران حوزه رمزارزها همچنان به دلیل مزایا و پتانسیل‌های این فضا، به حمایت از قانونی‌شدن این صنعت ادامه می‌دهند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه