کریپتو

دولت چین از برنامه‌های رمز ارزی هنگ کنگ حمایت می‌کند

دولت چین از برنامه‌های رمز ارزی هنگ کنگ حمایت می‌کند

بنا به گزارشات بلندپروازی هنگ کنگ در تبدیل شدن به یک مرکز رمز ارزی شاهد دریافت حمایتی ناچیز از دولت چین بوده است؛ اتفاقی که با ممنوعیت ارزهای دیجیتال در کشور چین کاملا تناقض دارد.


مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

به گزارش زوم ارز، در ماه اکتبر سال گذشته، دولت هنگ کنگ ایده‌ی معرفی لایحه‌ی خود جهت قانون‌گذاری بر ارزهای دیجیتال و اجازه‌دادن به سرمایه‌گذاران خرد جهت سرمایه‌گذاری مستقیم در ارزهای دیجیتال را مطرح کرد. این ایده در نقطه‌ی مقابل ممنوعیت گسترده‌ی رمز ارزها در چین قرار دارد.

براساس اظهارات افراد مرتبط با این موضوع، مقامات بیجینگ با این ایده مخالفت خاصی نداشته‌اند. بنا به گزارش بلومبرگ در روز 20 فوریه، این باور وجود دارد که نمایندگان در دفتر ارتباط چین در گردهمایی‌های رمز ارزی هنگ کنگ شرکت داشته‌اند تا از وضعیت و جریان اتفاقات باخبر شوند.

بنا به بیانات منابع نزدیک، تاکنون تعامل آن‌ها با مقامات بیجینگ پیرامون این موضوع دوستانه بوده است. این اتفاق توسط فعالان رمز ارزی در این کشور این‌گونه برداشت می‌شود که احتمالا بیجینگ آماده‌ی استفاده از کشور هنگ کنگ به عنوان بستر آزمایشی برای رمز ارزها است.

هنگ کنگ منطقه‌ی اداری ویژه‌ی متعلق به چین محسوب می‌شود و قوانین و دولت خود را دارد. پیش‌تر این ناحیه متعلق به قلمرو بریتانیا بود که در سال 1997 با این تضمین که تا 50 سال هیچ دخالتی از سوی دولت چین در سیستم‌های سیاسی و اقتصادی این کشور وجود نخواهند داشت، به چین بازگردانده شد.

در روز 20 فوریه، سازمان بورس هنگ کنگ یک نظام مجوز رمز ارزی جدید مشخص کرد که براساس آن تمامی صرافی‌های متمرکزی که در این کشور فعالیت می‌کنند باید از این نهاد مجوز کسب کنند.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه