کریپتو

استپن ۶۰ هزار توکنGMT ایردراپ می‌کند؛ چه کسانی واجد شرایط هستند؟

استپن (STEPN) ایردراپی را در این هفته برگزار می‌کند که تعداد ۶۰ هزار توکن GMT را در میان دارندگان کفش‌های جنسیس (با حرف G شروع می‌شوند) و همچنین هولدرهای کفش‌های گران قیمت سری Uncommon، Rare و Ep توزیع خواهد کرد.

به گزارش دیکریپت، تیم توسعه استپن (STEPN)، پروژه محبوبی که به ازای راه‌رفتن، به افراد ارز دیجیتال پرداخت می‌کند اعلام کرد افرادی که نوع خاصی از NFTهای کفش‌های استپن را داشته باشند در ایردراپ جدید توکن GMT شرکت داده خواهند شد.

ایردراپ استپن شامل چه کسانی می‌شود؟

در ایردراپ جدید استپن با نام «STEPN New Horizon Initiative»، تمامی افرادی که تا بامداد یکشنبه (۳۰ بهمن) یکی از NFTهای کفش‌های سری جنسیس استپن را داشته باشند مشارکت داده خواهند شد.

در شماره شناسایی کفش‌های سری جنسیس، حرف «G» جود دارد و آن را از سایر کفش‌ها از جمله سری «OG» متمایز می‌کند. شایان ذکر است افرادی که در زمان ثبت اسنپ شات، NFT کفش‌های سری جنسیس خود را برای فروش در بازار معاملاتی استپن لیست کرده و یا در حساب کاربری خود نداشته باشند در این ایردراپ شرکت داده نخواهند شد.

هولدرهای کفش‌های سری جنسیس بسته به نوع شبکه بلاکچینی مورد استفاده متفاوت هستند. در شبکه سولانا، کفش‌های G1 تا G10000 به‌عنوان سری جنسیس محسوب می‌شوند درحالی که در شبکه اتریوم، کفش‌های G16000 تا G17000 توکن جنسیس هستند.

ایردراپ مذکور طی چند روز آینده انجام خواهد شد و هولدرهای کفش‌های معمولی سری جنسیس، ۴۰۰۰ توکن GMT دریافت خواهند کرد. GMT توکن حاکمیتی برنامه استپن است و به هولدرها امکان شرکت در رای‌دهی‌های حاکمیتی را اعطا می‌کند. این توکن با توکن گرین ساتوشی (GST) که در ازای راه‌رفتن به کاربران پرداخت می‌شود متفاوت است.

در همین حال، هولدرهای کفش‌های گران قیمت سری Uncommon، Rare و Epic به ترتیب ۸۰۰۰، ۱۶،۰۰۰ و ۳۲،۰۰۰ توکن GMT دریافت خواهند کرد.

توکن GMT در حال حاضر در حوالی ۰.۴۵ دلار معامله می‌شود و حدود ۸۹٪ از اوج ۴.۱۱ دلاری خود فاصله دارد.

تیم توسعه استپن روز جمعه در توییتی در رابطه با ایردراپ خود نوشت:

از هولدرهای کفش‌های سری جنسیس برای اینکه در بازار نزولی از ما حمایت کردند تشکر می‌کنیم. ما از تک تک شما قدردانی خواهیم کرد.

واکنش کاربران چه بود؟

برخی از کاربران استپن نسبت به انحصاری بودن این ایردراپ انتقاد کردند. این کاربران معتقدند توزیع بخشی از توکن‌ها میان اقلیت جامعه کاربران، قدردانی از آنها نیست.

یکی از کاربران توییتر در واکنش به این ایردراپ خاطرنشان کرد استپن نباید از کلمه قدردانی از «جامعه کاربران» برای این تصمیم خود استفاده کند چراکه تنها بخش کوچکی از کاربران در این ایردراپ شرکت داده می‌شوند.

کاربر دیگری در توییتر نوشت اگرچه هولدر یکی از کفش‌های سری جنسیس نیست، اما به پاس مدت زمان طولانی استفاده از برنامه استپن، یکی از کاربران وفادار محسوب می‌شود. علاوه بر این، وی نسبت به مشارکت تنها ۱٪ از کاربران در این ایردراپ انتقاد کرد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه