کریپتو

ایردراپ احتمالی آربیتروم و هجوم کاربران به این شبکه!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شبکه آربیتروم (Arbitrum) در چند وقت اخیر علاوه بر رشد تصاعدی ثبت‌شده در حجم تراکنش‌های خود، شاهد افزایش چشمگیری در تعداد کاربرانش بوده است. به نظر می‌رسد که گزارش‌های اخیر از افزایش فعالیت دیفای و افزایش ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده (TVL)، باعث افزایش علاقه به این راه‌حل لایه دوم اتریوم شده است که احتمال راه‌اندازی یک توکن برای شبکه را نیز افزایش داده است.
همانطور که داده‌های بلاکچینی نشان می‌دهند، در 19 فوریه، تعداد تراکنش‌های روزانه در شبکه لایه دوم آربیتروم به بالاترین حد خود یعنی 690000 تراکنش رسید. با وجود این، رکورد آن همچنان پایین‌تر از رقیب خود، یعنی شبکه لایه دوم Optimism است. هنگامی که Optimism شروع به پاداش دادن به مشتریان خود با برنامه NFT Quest در ابتدای ژانویه کرد، حجم تراکنش روزانه این پلتفرم به بالاترین حد خود یعنی بیش از 800000 رسید.
با این حال، طبق داده‌های ارائه‌شده توسط L2Beat، تعداد تراکنش‌های انجام شده در زنجیره‌های Nova و One آربیتروم به ترتیب 170.22% و 68.89% در هفته گذشته افزایش یافته است. علاوه بر این، آدرس‌های منحصربه‌فرد این شبکه نیز در چند ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته است. به دلیل شایعات کاربران در مورد ایردراپ این شبکه، هجوم گسترده‌ای به آن وجود داشت.
از زمان آغاز پروژه آربیتروم، گزارش‌های مداومی مبنی بر اینکه توکن اصلی آن به زودی برای خرید در دسترس قرار خواهد گرفت، وجود دارد. انتظار می‌رود که این توکن پس از راه‌اندازی، از طریق ایردراپ بین کاربرانی که قبلاً با این شبکه در ارتباط بوده‌اند، توزیع شود.
آمار ارائه‌شده توسط Dune Analytics نشان می‌دهد که تعداد فزاینده تراکنش‌ها تأثیر مفیدی بر درآمد ایجاد شده توسط شبکه آربیتروم دارد. بر اساس داده‌های L2Beat تا زمان انتشار این خبر، ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده در آربیتروم به 3.27 میلیارد دلار افزایش یافته است. با این حال، بر اساس ارقام ارائه‌شده توسط DeFillama، موجودی قفل‌شده فعلی حدود 1.8 میلیارد دلار است.
در این مدت، آربیتروم همچنین شاهد هجوم ثابتی از استیبل کوین‌ها در ماه فوریه بود. اطلاعات ارائه‌شده توسط Wu blockchain نشان می‌دهند که ورودی USDC، حدود 31٪ افزایش یافته، در حالی که ورودی‌های USDT و DAI هم به ترتیب 45٪ و 68٪ افزایش یافته است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!
شروع


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه