کریپتو

رابرت کیوساکی: فردا با اعلام نرخ تورم، ولنتاین تلخی در انتظار بازارها است

آمار نرخ تورم ماه ژانویه فردا، ۱۴ فوریه اعلام می‌شود که مصادف با روز ولنتاین است. ناظران و تحلیل‌گران بازار کریپتو و سایر بازارها بی‌صبرانه در انتظار اعلام این قطعه اطلاعات حیاتی هستند، چرا که بعد از صحبت‌های مفصل جروم پاول در مورد مهار شدن تورم و فرود نرم، آمار تورم ماه ژانویه می‌تواند خوشبینی تزریق شده به بازار را تایید یا رد کند.

به نقل از یوتودی، با این حال نویسنده مشهور کتاب «پدر پول‌دار، پدر بی‌پول»، رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) به آماری که قرار است اعلام شود چندان خوشبین نیست. او در توییتی نوشته است:

ما به نقطه سقوط بازار رسیده‌ایم. اولین قطعه دو مینوی فروپاشی با ۱۴۴٬۰۰۰ نفر تعدیل نیرو در سیلیکون ولی سقوط کرد و در سال ۲۰۲۳ هم ۶۶٬۰۰۰ نفر دیگر بیکار خواهند شد. استنزبری ریسرچ «قتل عام روز ولنتاین» را پیش‌بینی کرده است (اشاره به یک حادثه تاریخی در آمریکا). همه چیز سقوط خواهد کرد از جمله قیمت طلا و نقره و بیت کوین.

البته باید در مورد کیوساکی این نکته را بدانید که او طی ۱۲ سال اخیر ده‌ها بار سقوط اقتصاد آمریکا را پیش‌بینی کرده است و تنها در چند برهه کوتاه پیش‌بینی او تا حدی محقق شده است. با این حال در بدبینی به آمار نرخ تورم فردا، کیوساکی تنها نیست.

یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ آمریکایی به نام کارل آیکان (Carl Icahn) با پرداخت ۵۰ میلیون دلار، حدود ۵ میلیارد دلار قرارداد آپشن شورت خریداری کرده است که در تاریخ ۱۷ فوریه، سه روز بعد از اعلام CPI ژانویه منقضی می‌شود.

  • آمار نرخ تورم ژانویه کی اعلام می‌شود؟ پیش‌بینی‌ها در مورد نرخ اعلامی چه می‌گویند؟

آمار نرخ تورم ژانویه، فردا سه‌شنبه ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت تهران اعلام می‌شود. CPI ماه دسامبر ۲۰۲۲، ۶.۵٪ بود و پیش‌بینی‌ها در مورد CPI ماه ژانویه ۶.۲٪ است.

  • آمار نرخ تورم چگونه بازارها را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

آمار اعلامی در صورتی که بالای ۶.۵٪ باشد اثر منفی بسیار شدیدی بر بازارها دارد؛ در صورتی که کمتر از ۶.۲٪ باشد اثر بسیار مثبتی بر بازارها دارد و هر عددی بین ۶.۲٪ تا ۶.۵٪ اثری خنثی و (بسته به نزدیکی آن به دو سر طیف) تا حدی مثبت یا منفی دارد.
منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه