کریپتو

هاسکینسون از ایده‌ی پشتیبانی از KYC در کاردانو دفاع کرد

هاسکینسون از ایده‌ی پشتیبانی از KYC در کاردانو دفاع کرد

خالق کاردانو به برخی از نگرانی‌های مرتبط با معرفی KYC اشاره کرد.


مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

به گزارش زوم ارز، اخیرا چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو و IOHK، در توییتر پیرامون موضوع بحث‌برانگیز اضافه کردن پشتیبانی از KYC به اولین لایه‌ی بلاکچین کاردانو صحبت کرد.

این صحبت‌ها بر اثر توییتی از سوی کالوین کوپک، مهندس ارشد در سازمان SundaeSwap Labs شکل گرفت. وی اذعان داشت که در حالی که ممکن است برخی از کاربران نخواهند از یک چین با پشتیبانی از KYC بر روی لایه1 استفاده کنند، پشتیبانی از آن برای پذیرش گسترده ضروری است.

الکساندر موناد، طرفدار کاردانو، در پاسخی به توییت کوپک نگرانی خود پیرامون احتمال متمرکز شدن سیستم را ابراز کرد و گفت: شما نمی‌توانید در لایه1 KYC داشته باشید و به‌طور همزمان امید به یک سیستم آزاد بدون مجوز را نیز حفظ کنید.

سپس، هاسکینسون وارد بحث شد و از این ایده دفاع کرد که یک پروتکل غیرمتمرکز کاربرانی خواهد داشت که برای نیازهای مشخص خود، فارغ از قانون‌گذاری، نرم‌افزار می‌نویسند.

وی اذعان داشت که هیچ نیازی به دوگانگی کاذب میان سیستم‌های قانون‌گذاری شده و انواع قانون‌گذاری نشده‌ی آن‌ها وجود ندارد.

پس از آن، این بحث تغییر مسیر داد و موناد، هاسکینسون را به هدایت کاردانو به‌سوی مسیر متمرکز متهم کرد. هاسکینسون ادعا کرد که این کاربر به‌دنبال طرح یک ماجرای ساختگی است.

این بحث بر اختلاف‌نظر میان افرادی که باور دارند قانون‌گذاری جهت پذیرش انبوه لازم است و افراد دیگری که تمرکززدایی و حریم‌خصوصی را اولویت می‌نهند، تاکید دارد.

با وجود رشد مداوم جامعه‌ی کاردانو، هنوز مشخص نیست که این پلتفرم از این معضلات پیچیده چگونه عبور خواهد کرد.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه