کریپتو

ماجرای مردی که کل پس‌انداز زندگی خود را در یک کلاهبرداری رمزارزی از دست داد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یک مرد کانادایی به نام استفن کار (Stephen Carr) اعلام کرده که پس از به دام افتادن در یک طرح ارز دیجیتال در یوتیوب، کل پس‌انداز زندگی خود را که تقریباً 500000 دلار بود، از دست داده است.
لازم به ذکر است که کلاهبرداران بارها از پلتفرم به اشتراک‌گذاری ویدیو یوتیوب برای فریب قربانیان استفاده کرده‌اند. برای این منظور، حتی برخی از کلاهبرداران از ویدیوهای جعلی افراد مشهوری از جمله ایلان ماسک، استیو وزنیاک، بیل گیتس و کانیه وست، استفاده کرده‌اند.
استفن گفت که از طریق ویدیویی که در یوتیوب تماشا کرده، درگیر کلاهبرداری رمزارزی شده است. کلاهبرداران به بینندگان قول داده بودند که اگر در پروژه آنها سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند سود قابل توجهی به دست آورند. استفن در ابتدا، چیز مشکوکی مشاهده نکرد و به همین دلیل، با 250 دلار سرمایه‌گذاری را شروع کرد. مدت کوتاهی پس از آن، او 2500 دلار دیگر را نیز اضافه کرد.
استفن در ابتدا سود 1000 دلاری خود را دریافت کرد و کلاهبرداران به او اطمینان بیشتری دادند و او سپس، تقریباً 500000 دلار (کل پس‌انداز زندگی‌اش) را در این طرح سرمایه‌گذاری کرد. اولین شک و تردیدهای او زمانی شروع شد که درخواست کرد بخشی از سود 1.3 میلیون دلاری خود را برداشت کند. کلاهبرداران اصرار داشتند که در این صورت، او باید 150000 دلار کارمزد برای نقد کردن وجوه پرداخت کند.
فرد آسیب‌دیده اعتراف کرد که این کلاهبرداری او را مجبور کرده که خانه خود را برای فروش بگذارد تا بتواند زندگی خود را دوباره سازماندهی کند.
در این میان، یکی از ساکنان آلبرتا به نام Jason Tschetter نیز که در طرحی مشابه مورد کلاهبرداری قرار گرفته بود، اکنون سازمانی برای حمایت از قربانیان راه‌اندازی کرده و به آن‌ها کمک می‌کند تا وجوه خود را بازیابی کنند. وی بیان کرد که مجرمان، کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال را به یک «کسب و کار واقعی» تبدیل کرده‌اند و در همین حال، پلیس زمان و توانایی لازم برای تحقیق و دستگیری مجرمان را ندارد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!
شروعمنبع

کریپتو پوتیتو
منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه