کریپتو

ویزا پرداخت با استیبل کوین‌ها را روی اتریوم آزمایش می‌کند

در اواخر ژانویه شرکت ویزا (Visa)، غول پرداخت‌های بین‌المللی اعلام کرد که قصد دارد از استیبل کوین‌ها و CBDCها در سیستم پرداخت و تسویه مشتریان خود استفاده کند. حال دیروز این شرکت اعلام کرد که در راستای این هدف قصد دارد استفاده از USDC را بر بستر شبکه اتریوم مورد تحقیق و آزمایش قرار دهد.

به گزارش بیتکوینیست، ویزا در حال آزمایش نحوه پذیرش پرداخت مشتریان خود با USDC بر بستر شبکه اتریوم است. کای شفیلد (Cuy Sheffield) مدیر اجرایی Visa در مصاحبه‌ای اعلام کرد:

همان‌گونه که ما در سرویس‌های پرداختی خود تبدیل دلار به یورو را تعبیه کرده‌ایم، باید بتوانیم همین کار را روی شکل‌های توکنیزه شده دلار به فیات دلار انجام دهیم.

در حال حاضر ویزا از سیستم جهانی سوییفت (Swift) برای تسویه حساب استفاده می کند و به دلیل محدودیت‌هایی که در این سیستم هم نظر حجم پول مبادله شده و هم زمان تراکنش‌ها وجود دارد، استفاده از استیبل کوین‌ها و CBDCها را در دستور کار خود قرار داده است.

قرار است ویزانت از زیرمجموعه‌های ویزا استفاده از USDC را مورد آزمایش قرار دهد که یکی از مهم ترین مراحل آن تست استرس است که شبکه را در زمان شلوغی و تعدد تراکنش‌ها بسنجند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه