کریپتو

نظر تحلیلگر بلومبرگ در مورد باقی ماندن قیمت بیت کوین زیر میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای چیست؟

یکی از تحلیلگران بلومبرگ معتقد است که اقتصاد ممکن است وارد رکود شود و به کاهش قیمت رمزارزها از جمله قیمت بیت کوین منجر شود. اما نگاه او درخصوص باقی ماندن قیمت بیت کوین زیر میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای جالب توجه است.

به گزارش دیلی هودل، مایک مک گلن (Mike McGlone) تحلیلگر ارشد بلومبرگ در مصاحبه با اسکات ملکر تحلیلگر مطرح بازار کریپتو گفت با شروع رکود اقتصادی، بازارهای سهام، درآمد کسب‌وکارها و قیمت ارزهای دیجیتال ضربه خواهند خورد. وی خاطرنشان کرد:

بیت کوین (در این شرایط) امن نخواهد بود؛ با این حال پادشاه رمزارزها ممکن است همانند دارایی‌های بدون ریسک عمل کند.

اما نکته جالب توجه تحلیل مک گلن این است که:

چیزی که می‌خواهم به آن اشاره کنم، میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای است. بیت کوین تا به حال اینقدر پایین‌تر از این میانگین قرار نداشته است و اکنون برای غلبه بر آن تلاش می‌کند. همین نکته متمایز کننده است؛ این همان چیزی است که تغییر کرده است. این بلوغ است. حتما در آینده از این موضوع بیشتر می‌شنویم. این نشانه‌ای از واگرایی قدرت و تبدیل شدن به یک دارایی بدون ریسک است.

میهن‌بلاکچین قبلا به بررسی این میانگین متحرک و منطبق شدن آن با ۲ مقاومت مهم دیگر در این مطلب پرداخته است. این شرایط، سطح ۲۵۰۰۰ دلار را به یک مقاومت مهم برای بیت کوین تبدیل کرده است. برای بزرگ‌نمایی تصویر روی آن کلیک کنید.

نمودار قیمت بیت کوین و مقاومت‌های پیش روی آن
نمودار لگاریتمی قیمت بیت کوین در تایم‌فریم هفتگی و تلاقی ۳ سطح مقاومت کلیدی؛ منبع: تریدینگ ویو

با این حال مک گلن اضافه کرد رالی قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۳ یک رالی ناپایدار است و همبستگی قیمت آن با شاخص S&P 500 بیشتر می‌شود. وی در خصوص اقتصاد کلان گفت:

اگر پیش بینی من در مورد این رکود تیپیکال درست باشد، کاهش ۲۵٪ درآمدها ناچیز است؛ این اتفاق‌ها می‌افتد چیز جدیدی نیست. S&P ممکن است تا ۵۰٪ از اوج خود کاهش پیدا کند؛ این هم نرمال است. ولی اینجا با رمزارزها به مشکل می‌خوریم.

این تحلیلگر بلومبرگ نسبت به اتریوم نیز خوش بین است و اذعان داشت من شدیدا روی بیتکوین بولیش هستم اما باید بگویم انتظار دارم که اتریوم نیز عملکرد بهتری داشته باشد.

شما با نظر این تحلیلگر موافق هستید؟


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه