کریپتو

اسنودن به قدرت مقابله با تورم توسط بیت کوین اشاره کرد

اسنودن به قدرت مقابله با تورم توسط بیت کوین اشاره کرد

ادوارد اسنودن هنوز یکی از طرفداران ارزهای دیجیتال است و حتی باور دارد که بزرگترین رمز ارز بازار، می‌تواند مشکلات برخی از ارزهای ملی را رفع کند.


مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

به گزارش زوم ارز، یک کارشناس فنی برجسته و مامور سابق سازمان اطلاعات آمریکا، بار دیگر حمایت خود را از بیت کوین نشان داده است. وی گفت که اولین رمز ارز جهان، به سادگی می‌تواند مشکل تورم را حل کند.

در ابتدا، در روز 1 فوریه اسنودن به خبر مرتبط با کاهش ارزش ارز کشور لبنان به میزان 90 درصد واکنش نشان داد. اسنودن گفت که بیت کوین این مشکل را حل می‌کند؛ چرا که طلای دیجیتال ذخایر محدودی دارد، این موضوع، منجر به اعمال محدودیت بر تورم آن می‌شود و از رخ دادن وضعیتی مشابه وضعیت ارز کشور لبنان جلوگیری خواهد کرد.

هرچند، برخی از کاربران با اشاره به عملکرد بیت کوین در چند سال گذشته، به سرعت با این کارشناس امنیت ابراز مخالفت کردند. از سال 2021، این رمز ارز حدود 80 درصد از ارزش خود را از دست داده است؛ امری که از آن، ارز ملی مطلوبی نمی‌سازد.

همانطور که می‌دانید، پیش‌تر ال سالوادور تلاش کرد تا بیت کوین را به عنوان ارز رسمی دوم در کشور و دیجیتالی سازی اقتصاد، انتخاب کند. متاسفانه، این اقدام مطابق برنامه پیش نرفت، چرا که دارایی این کشور تقریبا نیمی از ارزش خود را از دست داد.

ممکن است ارزهای دیجیتال با ذخایر محدود یا رو به کاهش، در حقیقت به یک معضل در سیستم پولی سنتی تبدیل شوند؛ چرا که علی‌رغم محافظت در برابر تورم، نبود ارزش ذاتی آن‌ها می‌تواند در بلند مدت، مشکل ایجاد کند.

علاوه بر آن، ارزش بیت کوین به شدت پرنوسان است. این امر، طلای دیجیتال را برای پذیرش در کسب‌وکارها و استفاده به عنوان ابزار پرداخت توسط افراد، دشوار می‌سازد. همچنین، همانطور که تجربه‌ی حاصل از اقدام ال سالوادور نشان داده است، زیرساخت فعلی بیت کوین نمی‌تواند حجم تراکنش بالای مورد نیاز برای عملکرد به عنوان ارز رسمی یک کشور را بر عهده بگیرد.

به طور خلاصه، نبود پایداری، پذیرش محدود، مشکلات مقیاس پذیری، دشواری‌ها با قانون‌گذاران و نگرانی‌های امنیتی، بیت کوین را به عنوان یک ارز ملی، تقریبا نامناسب می‌سازند.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه