کریپتو

تحلیل تکنیکال قیمت مانا؛ این ۳ اندیکاتور وضعیت نگران‌کننده‌ای دارند

قیمت مانا (MANA) ماه ژانویه را در حوالی قیمت ۰.۳ دلار آغاز کرد و با رشد حدود ۱۷۵٪ تا حوالی قیمت ۰.۸۲ دلار نیز پیشروی کرد. یکی از محرک‌های رشد پروژه دیسنترالند در این ماه عرضه عینک واقعیت مجازی شرکت اپل بود. در حال حاضر به نظر می‌رسد که این رمزارز به ناحیه اشباع خرید رسیده است که ریسک سرمایه‌گذاری بر روی آن را افزایش می‌دهد. حفظ حمایت میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه در ۰.۷۰ دلار می‌تواند تکلیف حرکت بعدی قیمت را مشخص کند.

کاربران عزیز میهن بلاکچین، این مطلب به هیچ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری نیست و صرفا ترجمه تحلیل نویسنده آن است.

به گزارش کوین تلگراف، علاوه بر این دیسنترالند برنامه خود را برای سال جدید میلادی اعلام کرده است که افزایش توسعه‌دهندگان و بزرگ کردن کامیونیتی، از مهم‌ترین آن‌ها است. اما با مشاهده نمودار روزانه قیمت مانا ۳ نکته نگران‌کننده به چشم می‌خورد.

نمودار قیمت مانا تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت مانا تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

۱- واگرایی شاخص RSI

در تایم فریم روزانه اندیکاتور RSI نشان می‌دهد که قیمت MANA از روز ۱۲ ژانویه وارد ناحیه اشباع خرید شده است. علاوه بر آن از روز ۱۵ ژانویه این اندیکاتور بر خلاف قیمت شروع به کاهش کرد و یک واگرایی نزولی را در این نمودار پدید آورد.

معمولا وقتی واگرایی RSI تخلیه می‌شود، که پس از کاهش این شاخص، قیمت به سمت سطح مقاومتی خود حمله کند و موفق شود آن را بشکند و همگام با آن این شاخص نیز شروع به رشد کند. این مقاومت در مورد MANA سطح مقاومت استاتیکی ۰.۷۳ دلار است. مقاومت استاتیکی بعدی در حوالی ۲.۲۴ دلار است.

۲- ورود MACD به ناحیه منفی

در همین تایم فریم، از دیروز شاخص MACD وارد ناحیه منفی شده است. از این شاخص معمولا برای بررسی مومنتوم حرکتی استفاده می‌شود. این اتفاق می‌تواند به این معنی باشد که قدرت گاوها در حال حاضر کاهش یافته است.

۳- حفظ میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه

ماینگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه مانا (خط آبی نمودار) تا قبل از سقوط FTX همواره از حمایت‌های قدرتمند MANA محسوب می‌شد. این شاخص در حال حاضر در حوالی قیمت ۰.۷۰ دلار ایستاده است و در روز ۳۰ ژانویه نیز از قیمت حمایت کرد. حفظ این سطح حمایتی برای مانا از اهمیت زیادی برخوردار است تا خریداران را ترغیب کند که به بازار وارد شوند. در صورت از دست رفتن این حمایت مجددا خرس ها بر بازار مسلط می‌شوند و قیمت می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (خط قرمز) در حوالی ۰.۵۴ دلار کاهش یابد.

حمایت‌ها و مقاومت‌های قیمت MANA در کجا قرار دارند؟

  • حمایت‌های نزدیک در قیمت‌های ۰.۷۰ دلار و ۰.۵۴ دلار واقع شده‌اند و مقاومت‌ها نیز در قیمت‌های ۰.۷۳ دلار و ۲.۲۴ دلار قرار دارند.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه