کریپتو

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: بیت کوین تنها ۴ هفته تا رسیدن به ۳۰هزار دلار فاصله دارد

پس از سقوط قیمت بیت کوین به محدوده ۲۳٬۰۰۰ دلار در هفته گذشته، اکنون نگرانی‌ها درمورد تداوم روند افزایش یافته است. در حالی که برخی از تحلیلگران عقیده دارند که قیمت بیت کوین در میان‌مدت به ۳۰٬۰۰۰ دلار خواهد رسید، یکی از تحلیلگران بلومبرگ خاطرنشان کرده که ممکن است سطح ۲۵٬۰۰۰ دلار همچنان به‌عنوان مقاومت اصلی باقی بماند.

خریداران باور دارند که قیمت به ۳۰هزار دلار می‌رسد

به گزارش کوین تلگراف، در حالی که بازار سهام ایالات متحده پس از انتشار داده‌های تورمی با نرخ‌‌هایی بالاتر از حد انتظار به روند نزولی خود ادامه می‌دهد، رشد اخیر قیمت بیت کوین پس از یک هفته سخت برای این دسته از دارایی‌های پررسیک، کمابیش نشانه‌هایی از بازگشت روند را نشان می‌دهد.

با این همه، قیمت بیت کوین همچنان پایین‌تر از محدوده‌ای است که توسط تحلیلگران به‌عنوان سطح مهمی برای بازپس‌گیری پیش از پایان ماه مشخص شده بود.

در این شرایط، کالئو (Kaleo)، معامله‌گر ارزهای دیجیتال، یکی از معدود تحلیلگرانی است که به افزایش قیمت خوش‌بین است. او همچنان باور دارد که قیمت بیت کوین به سمت سطح ۳۰٬۰۰۰ دلاری در حرکت است.

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: بیت کوین تنها ۴ هفته تا رسیدن به ۳۰هزار دلار فاصله دارد
تحلیل کالئو از نمای ۴ ساعته بازار بیت کوین.

هم‌زمان، آلت‌کوین شرپا (Altcoin Sherpa) در تحلیل خود خاطرنشان کرد که قیمت در میان‌مدت (۴ تا ۶ هفته آینده) به ۳۰٬۰۰۰ دلار خواهد رسید.

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: بیت کوین تنها ۴ هفته تا رسیدن به ۳۰هزار دلار فاصله دارد
تحلیل آلت کوین شرپا از نمای ۴ ساعته بازار بیت کوین.

با این حال، مگز (Mags)، تحلیلگر تکنیکال ارزهای دیجیتال، در توییتی درباره روند قیمت بیت کوین نوشت:

بیت کوین همچنان در مرحله گذار از بازار نزولی به صعودی است، رشد قیمت تنها زمانی آغاز می‌شود که خط گردن [روی نمودار زیر] شکسته شود!

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: بیت کوین تنها ۴ هفته تا رسیدن به ۳۰هزار دلار فاصله دارد
تحلیل مگز از روند قیمتی بیت کوین.

تحلیلگر بلومبرگ: روند قیمت بیت کوین نزولی باقی می‌ماند

مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد در بلومبرگ اینتلیجنس، با نگاهی به آینده، نسبت به توانایی خریداران برای عبور از منطقه مقاومت ۲۵٬۰۰۰ دلاری ابراز تردید کرد.

او در توییتی با اشاره به آخرین گزارش بلومبرگ نوشت:

باوجود رشد بازارها، عوامل بازدارنده اقتصادی همچنان قدرتمند هستند. سیاست‌های پولی انقباضی فدرال رزرو مهم‌ترین عامل بازدارنده رشد بازارها در سال ۲۰۲۲ بود که در سه‌ماهه اول سال جاری نیز همچنان ادامه دارد.

مک‌گلون خاطرنشان کرد:

عبور بیت کوین از سطح مقاومت ۲۵٬۰۰۰ دلاری احتمالاً برای تمامی دارایی‌های پرریسک اتفاقی مهم باشد.

گزارش بلومبرگ پیش‌بینی می‌کند زمانی که صحبت از بیت کوین به میان می‌آید، معامله‌گران تکنیکال به احتمال زیاد نسبت به فروش در شرایط مناسب متمرکز هستند، در حالی که ممکن است مدتی طول بکشد تا گروهی دست بالا را در بازار به دست آورند که استراتژی خرید و سرمایه‌گذاری دارند.

هفته گذشته، این امید وجود داشت که بیت کوین بتواند بدون تلاش زیادی از مقاومت ۲۵٬۰۰۰ دلاری عبور کند؛ در حالی که اکنون میزان دشواری عبور از این سطح مشخص شده است. علاوه بر این، سفارش‌های فروش موجود در دفتر سفارش صرافی‌ها و قرارگیری قیمت بیت کوین زیر میانگین‌های متحرک کلیدی خود، به‌ویژه میانگین متحرک ساده ۵۰ و ۲۰۰ هفته‌ای دیگر عوامل منفی برای قیمت محسوب می‌شوند.

نزولی‌شدن وضعیت میانگین متحرک ۵۰ هفته‌ای بیت کوین به‌تنهایی باعث شد مک‌گلون به این نتیجه برسد که روند نزولی همچنان ادامه دارد.

تحلیلگر ارزهای دیجیتال: بیت کوین تنها ۴ هفته تا رسیدن به ۳۰هزار دلار فاصله دارد
نمودار یک هفته‌ای بیت کوین به‌علاوه میانگین‌های متحرک ۵۰ و ۲۰۰ هفته‌ای.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه