کریپتو

آیا سولانا توان رقابت با رقبای خود را در سال 2023 دارد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آستین فدرا، رئیس بنیاد سولانا طی اظهاراتی بیان داشت که علی‌رغم آخرین بحران‌ها مربوط به صرافی FTX، سولانا همچنان پتانسیل پیروزی و ویژگی‌های مورد نیاز برای رقابت با رقبای خود در بخش پروتکل‌های لایه یک را دارد. به گفته فدرا، رئیس استراتژی و ارتباطات بنیاد سولانا، حدود دو ماه پس از فروپاشی صرافی FTX، شبکه سولانا قوی‌تر از همیشه است.
از نظر فدرا، کاهش قیمت توکن سولانا یک واکنش کوتاه‌مدت و مقطعی از سمت بازار بود؛ چون تصور می‌شد بین سولانا و صرافی ورشکسته FTX ارتباطی وجود دارد (سم بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، در گذشته یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ در پروژه‌های مبتنی بر سولانا بود). در همین راستا، فدرا اشاره کرد که بنکمن-فرید هیچ تأثیری بر عملیات و ساختار این شبکه نداشته است.
بر اساس گفته‌های فدرا، توسعه‌دهندگان به طور چشمگیری در شبکه سولانا روی تراکنش‌های ارزان و سریع کار می‌کنند که به دلیل ارزش اصلی این شبکه است. همچنین، هنگامی که از فدرا خواسته شد تا در مورد مشکل قطعی شبکه در سال گذشته توضیح دهد، او به تعدادی ارتقای فنی اشاره کرد که می‌تواند پایداری شبکه را در ماه‌های آینده بهبود بخشد. یکی از این به‌روزرسانی‌ها، معرفی کارمزدهای اولویت‌دار است که می‌تواند میزان اسپم تراکنش‌ها را در شبکه کاهش دهد.
فدرا همچنین از یک کلاینت اعتبارسنجی جدید به نام Firedancer خبر داد که انتظار می‌رود تا پایان سال 2023 در شبکه اصلی سولانا فعال شود.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!
شروعمنبع

کوین تلگراف
منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه