کریپتو

برتری عملکرد بیت کوین نسبت به طلا و NASDAQ

برتری عملکرد بیت کوین نسبت به طلا و NASDAQ

از ابتدای سال تاکنون، بیت کوین از NASDAQ، S&P500، Dow Jones و طلا به طور ترکیبی عملکرد بهتری داشته است.به گزارش زوم ارز و بنا به داده‌های ارائه شده توسط MarketWatch، پرچمدار ارزهای دیجیتال، بیت کوین، نسبت به شاخص NASDAQ و همچنین S&P500 و Dow Jones عملکرد بهتری داشته است.

از ابتدای سال تا روز 6 مارس میزان رشد بیت کوین 32.33 درصد بوده است و از عملکرد شاخص‌های برجسته‌‎ی بورس و طلا بهتر بوده است.

شاخص NASDAQ میزان 12.41 درصد، شاخص S&P500 رقم 5.85 درصد و Dow Jones شاهد 0.12 درصد رشد در سال جاری بوده‌اند.

در عین حال، از ابتدای سال تاکنون طلا صرفا 1.17 درصد رشد را تجربه کرده است که نسبت به عملکرد بیت کوین بسیار ضعیف‌تر است.


مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در روز دوشنبه بیت کوین و بقیه‌ی رمز ارزها تقریبا بدون تغییر ماندند و از ابتدای ماه فوریه تاکنون در پایین‌ترین سطح خود قرار داشته‌اند. عملکرد نامطلوب اخیر پادشاه ارزهای دیجیتال با نگرانی‌های پیرامون افزایش فشار قانونی ارتباط دارد.

فروپاشی اخیر بانک رمز ارزی Silvergate Capital ترس‌هایی را پیرامون اینکه ممکن است کسب‌وکارهای رمز ارزی در دسترسی به خدمات بانکی در آمریکا با دشواری مواجه شوند، به وجود آورده است. علاوه برآن، افزایش نگرانی‌های سرمایه‌گذاران پیرامون تورم و نرخ بهره نیز می‌تواند بر تقاضا برای ارزهای دیجیتال تاثیرگذار باشد.

تحلیل تکنیکال نشان می‌دهد که پدیده‌ی تقاطع مرگ در حال پدیدار شدن بر روی چارت بیت کوین است؛ امری که می‌تواند نشانگر چشم‌اندازی نزولی در کوتاه‌مدت باشد.

در روز 6 مارچ بازار سهام روز غیرعادی‌ای داشت. در حال حاضر بازار بورس در انتظار جلسه‌ی کنگره‌ی رییس فدرال رزرو پیرامون سیاست‌های پولی است. انتظار می‌رود این جلسه سرمایه‌گذاران و قانون‌گذاران را پیرامون چگونگی دیدگاه بانک مرکزی نسبت به تورم و روند افزایش نرخ بهره آگاه سازد.

طی یک هفته‌ی گذشته، طلا که معمولا به عنوان یک دارایی امن در نظر گرفته می‌شود حدود 0.54 درصد رشد کرده است.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه