کریپتو

۲ بانک دیگر در انگلیس خرید رمزارز با کارت اعتباری را ممنوع می‌کنند

دو بانک دیگر از جمع بانک‌های فعال در بریتانیا، یعنی اچ‌اس‌بی‌سی (HSBC Holdings) و نیشن‌واید بیلدینگ سوسایتی (Nationwide Building Society) خرید ارزهای دیجیتال با کارت‌های اعتباری را برای مشتریان خرد ممنوع می‌کنند و به فهرست روبه‌رشد بانک‌های انگلیسی که محدودیت‌ بر دارایی‌های دیجیتال را تشدید کرده‌اند می‌پیوندند.

به گزارش کوین تلگراف، بلومبرگ در تاریخ ۲ مارچ (۱۱ اسفند) در گزارشی مدعی شد این تصمیم در پاسخ به هشدارهای قانون‌گذاران بریتانیا و همچنین رسوایی‌ها در صنعت ارز دیجیتال گرفته شده است. بر اساس گزارش‌ها، بانک نیشن‌واید محدودیت روزانه ۵۰۰۰ پوندی (۵۹۶۵ دلار آمریکا) برای خرید ارز دیجیتال با دبیت کارت (Debit-Card) اعمال کرده است و کارت‌های اعتباری را برای تراکنش‌های مربوط به ارزهای دیجیتال از دسترس خارج خواهد کرد.

بانک HSBC نیز ماه گذشته مشتریان خود را از خرید ارز دیجیتال با کارت‌های اعتباری منع کرد. این بانک در ایمیلی مدعی شد این تصمیم به دلیل خطر احتمالی برای مشتریان گرفته شده است. علاوه بر این، هر دو این بانک‌ها اعلام کردند هشدارهای صادر شده توسط اداره رفتار مالی انگلستان (Financial Conduct Authority یا FCA) در رابطه با خطر دارایی‌های دیجیتال دلیل اصلی تصمیم آنها بوده است.

سانتاندر (Santander)، نت‌وست گروپ (Natwest Group) و لویدز بنکینگ گروپ (Lloyds Banking Group)، دیگر بانک‌های بریتانیایی هستند که بر صنعت رمزارزها محدودیت گذاشته‌اند. بیشتر این محدودیت‌ها صرافی بایننس را هدف قرار گرفته است. به عنوان مثال، بانک HSBC در آگوست ۲۰۲۱ (مرداد ۱۴۰۱) به دلیل نگرانی در رابطه با وضعیت قانونی بایننس در کشور انگلستان، پرداخت با کارت اعتباری در این صرافی را ممنوع کرد.

مقامات انگلستان رفتار سرسختانه خود را در قبال صنعت رمزارزها تشدید کرده‌اند. اداره رفتار مالی این کشور در ماه فوریه مجموعه‌ای از قوانین را پیشنهاد کرد که در صورت عدم پیروی از آنها، ممکن است مدیران شرکت‌های ارز دیجیتال را به دو سال زندان محکوم کند. FCA در این رابطه می‌گوید:

کسب‌و‌کارهای مربوط به صنعت ارز دیجیتال که مشتریان بریتانیایی را هدف قرار داده‌اند، از جمله شرکت‌های خارجی باید از این قوانین پیروی کنند.

اداره رفتار مالی همچنین اعلام کرد تمامی ارائه‌دهندگان خدمات مربوط به صرافی‌های ارز دیجیتال، از جمله اوپراتورهای خودپرداز رمزارزها باید در این کشور ثبت شده و از قوانین ضد پولشویی پیروی کنند.

همانطور که میهن بلاکچین پیش‌تر گزارش داد، اخیرا مقاله مشاوره‌ای مهمی تحت عنوان «قوانین آتی صنعت ارز دیجیتال» در انگلستان منتشر شده است. هدف از این مقاله مشاوره‌ای (که حکم پیش‌نویس قانون را دارد) قرار دادن بخش خدمات مالی انگلستان در خط مقدم رمزارزها و جلوگیری از قوانین سختگیرانه‌ای است که در سراسر جهان تصویب شده است. این سند طیف گسترده‌ای از موضوعات از جمله استیبل کوین‌های الگوریتمی، NFTها و عرضه‌های اولیه کوین را شامل می‌شود.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه