کریپتو

لایحه زیست‌محیطی کنگره آمریکا: ماینرها باید میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را گزارش کنند

ادوارد مارکی، سناتور آمریکایی و جرد هافمن نماینده کنگره آمریکا اعلام کردند مجددا لایحه شفافیت زیست‌محیطی دارایی‌های دیجیتال (Crypto-Asset Environmental Transparency Act) را برای بررسی به کنگره ارائه خواهند کرد. قرار است در تاریخ ۷ مارچ (۱۶ اسفند) جلسه‌ای در رابطه با تاثیرات زیست محیطی استخراج ارز دیجیتال به رهبری سناتور مارکی برگزار شود.

به گزارش کوین تلگراف، این لایحه که پیش از این در دسامبر (آذر) و در کنگره پیشین آمریکا ارائه شده بود، شرکت‌های استخراج رمزارز را ملزم می‌کند تا میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از فعالیت‌هایی که بیش از ۵ مگاوات انرژی مصرف می‌کنند را اطلاع دهند و از مدیریت آژانس حفاظت محیط زیست (EPA) می‌خواهد تا یک تیم تحقیقاتی بین‌سازمانی برای ارزیابی تاثیر استخراج رمزارزها در آمریکا تشکیل دهد و رهبری کند. برای این قانون بودجه‌ای ۵ میلیون دلاری در نظر گرفته شده و یافته‌ها ۱۸ ماه پس از تصویب لایحه منتشر خواهند شد.

به گفته سناتور مارکی، ۱۶ سازمان دولتی از جمله کلوپ سیرا (Sierra Club)، صلح سبز آمریکا (Greenpeace USA) و اتحاد ملی توقف کریپتو (National Stop Crypto Coalition) از این لایحه حمایت می‌کنند.

وی در بیانیه‌ای در این رابطه گفت:

ماینرهای ارز دیجیتال مگاوات پشت مگاوات در حال مصرف برق از شبکه‌های عمومی ما و تولید حجم عظیمی از گازهای گلخانه‌ای هستند تنها برای اینکه بتوانند پولی به دست بیاورند. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم این صنعت بیش از این بر جوامع ما تسلط داشته باشد.

سناتور مارکی قرار است به زودی ریاست جلسه کمیته فرعی محیط زیست و کارهای عام سنا در رابطه با هوای پاک و ایمنی هسته‌ای را برعهده بگیرد. به گفته این سناتور آمریکایی، جلسه مذکور بر «نیاز فوری به سرکوب اثرات زیست محیطی رو به رشد استخراج رمزارزها» متمرکز خواهد بود.

مارکی و هافمن از جمله دموکرات‌هایی بودند که در ماه فوریه، به مایکل ریگان، مدیر آژانس حفاظت محیط زیست و جنیفر گانهولم، وزیر انرژی آمریکا نامه‌ای نوشتند و از آنها برای رفع کمبود اطلاعات در رابطه با میزان انرژی مصرف‌شده در استخراج رمزارزها و اثرات زیست محیطی آن درخواست همکاری کردند. آنها همچنین در نامه‌ای به شورای پایداری شبکه برق (Electric Reliability Council) از آنها خواستند اطلاعاتی در رابطه با مصرف انرژی استخراج رمزارز و تاثیرات زیست محیطی آن منتشر کنند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه