کریپتو

هاردفورک شانگهای اتریوم تا اوایل آپریل به تعویق افتاد

در حالی که انتظار می‌رفت هارد فورک شانگهای و آزادسازی اتریوم‌های استیک شده در بیکن چین شبکه اتریوم اواخر ماه مارچ انجام شود، توسعه‌دهندگان اتریوم در جلسه اخیر خود آن را حداقل ۲ هفته به تاخیر انداختند.

به گزارش کوین تلگراف، توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم در جلسه‌ای در تاریخ ۲ مارچ (۱۱ اسفند) به توافق رسیدند هارد فورک شانگهای، دو هفته پس از اجرای آزمایشی آن در شبکه گوئرلی انجام شود.

همچنین اجرای هاردفورک شانگهای در شبکه آزمایشی گوئرلی برای ۱۴ مارچ (۲۳ اسفند) زمان‌بندی شده است.

تیم بیکو، یکی از توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم در این رابطه گفت:

برای شبکه اصلی، ما معمولا پس از اعلام حداقل ۲ هفته زمان می‌دهیم. بنابراین تصور کنید هارد فورک در شبکه گوئرلی در تاریخ ۱۴ مارچ (۲۳ اسفند) اتفاق بیفتد و همه چیز خوب پیش برود. در تاریخ ۱۶ مارچ (۲۵ اسفند) در مورد زمان پیاده‌سازی هاردفورک در شبکه اصلی توافق خواهیم کرد. بنابراین، فکر کنم زودترین زمان برای پیاده‌سازی هاردفورک شبکه اصلی هفته اول آپریل (۱۲ تا ۱۸ فروردین ۱۴۰۲) باشد.

بیکو در رشته توییتی اعلام کرد هنوز زمان دقیقی برای اجرای هارد فورک در شبکه اصلی تعیین نشده است با این حال، احتمالا در جلسه آتی (۱۶ مارچ یا ۲۵ اسفند)، با فرض اینکه اجرای آزمایشی در شبکه گوئرلی موفقیت‌آمیز باشد تاریخی برای آن مشخص خواهد شد.

اجرای آزمایشی بروزرسانی شانگهای-کاپلا (Shanghai-Capella) که شاپلا (Shapella) نیز نامیده می‌شود، در شبکه گوئرلی، آخرین فرصت برای کلاینت‌های اتریوم و ارائه‌دهندگان خدمات استیکینگ است تا از راه‌اندازی موفقیت‌آمیز هارد فورک شانگهای در شبکه اصلی اتریوم اطمینان حاصل کنند.

مطالعه کنید:هاردفورک شانگهای چه تاثیری بر قیمت اتریوم خواهد گذاشت؟

بروزرسانی شانگهای در شبکه اصلی اتریوم امکان آزادسازی تدریجی اترهای استیک‌شده در بیکن چین را فراهم خواهد کرد. برای حفظ ثبات و امنیت شبکه، برداشت اتر به صورت پویا و وابسته به تعداد درخواست خروج ولیدیتورها انجام خواهد شد. ولیدیتورها برای خروج از مجموعه اعتبارسنج‌ها باید یک پروسه دو مرحله‌ای درخواست خروج و درخواست برداشت را طی کنند؛ بنابراین، انتظار می‌رود این روند به مرور و در طول زمان اتفاق بیفتد.

در حال حاضر، ۱۷.۱ میلیون واحد اتر در بیکن چین سپرده‌گذاری شده که معادل ۱۴٪ از کل عرضه اتریوم است. این رقم با قیمت کنونی اتریوم، چیزی حدود ۲۸ میلیارد دلار ارزش دارد.

انتظار می‌رود هارد فورک شانگهای در نهایت به نفع پلتفرم‌های لیکویید استیکینگ باشد. اترهای استیک‌شده از دسامبر ۲۰۲۰ تاکنون در بیکن چین قفل شده‌اند و با بروزرسانی شانگهای به مرور آزاد می‌شوند. با این حال، پلتفرم‌های لیکویید استیکینگ مانند لیدو انعطاف‌پذیری بیشتر و فرصت‌های بازدهی بالاتری را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کنند، بنابراین، می‌توان انتظار داشت در ماه‌های پس از ارتقای شانگهای تقاضا برای این پلتفرم‌ها افزایش یابد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه