کریپتو

کاردانو برای آخرین فاز نقشه راه خود به نام دوران «Voltaire» آماده می‌شود

نایجل هلمزلی، معاون شرکت اینپوت اوتپوت اعلام کرد شبکه بلاکچینی کاردانو، با طی ۳ گام اصلی وارد فاز توسعه ولتر (Voltaire) خواهد شد. نقشه راه کاردانو از ۵ فاز اصلی تشکیل شده و ولتر آخرین مورد آن است.

به گزارش یوتودی، این سه گام اصلی شامل سازمان‌های مبتنی بر اعضا (MBO)، قانون اساسی و رضایت دموکراتیک هستند و پس از آن فاز آخر توسعه کاردانو آغاز خواهد شد.

سازمان مبتنی بر اعضا یا MBO به عنوان نقطه مرکزی برای تمامی اعضای جامعه پروتکل عمل خواهد کرد. به گفته نایجل، این سازمان مدیریت تمامی فرآیندهای حاکمیتی را برعهده دارد و به این شکل، توسعه مستمر کاردانو بر اساس نقشه راه آن را امکان‌پذیر می‌کند.

فاز توسعه ولتر پس از اجرای کامل قانون اساسی در این شبکه آغاز می‌شود. منظور از قانون اساسی، مجموعه‌ای از قوانین است که مبنایی را برای همه اعضای جامعه ایجاد می‌کند تا از آن پیروی کنند. کاردانو به دنبال تحقق پروتکل مبتنی بر جامعه است و به همین دلیل به مجموعه‌ای از قوانین برای تمامی کاربران نیاز دارد.

آخرین مرحله، رضایت دموکراتیک است که فاز اجرایی فنی نامیده می‌شود. این مرحله، حاکمیت و مشارکت گسترده‌تر جامعه را امکان‌پذیر می‌کند و تمامی اینها از طریق فناوری بلاکچین ممکن خواهند شد.

توضیحاتی در رابطه با آخرین فاز توسعه کاردانو

شبکه کاردانو به طور فعال در حال تکامل است و ولتر، پنجمین فاز توسعه بزرگ آن خواهد بود. همانطور که گفتیم، نقشه راه کاردانو از ۵ فاز اصلی تشکیل می‌شود که به ترتیب بایرون (Byron)، شلی (Shelley)، گوگن (Gougen)، باشو (Basho) و ولتر (Voltaire) نام دارند

اینکه پس از فاز ولتر، فاز توسعه دیگری به نقشه راه کاردانو اضافه شود هنوز مشخص نیست. با این حال، در حال حاضر توسعه‌دهندگان اصلی کاردانو در شرکت اینپوت اوتپوت در کنار بنیاد کاردانو، Emurgo و دیگر سهام‌داران اصلی این شبکه بلاکچینی برای کمک به تسریع گذار به فاز Voltaire تلاش می‌کنند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه