کریپتو

همکاری شرکت دارویی فایزر با فضاهای غیرمتمرکز و بلاکچین!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ابتکارات علمی غیرمتمرکز (DeSci) که به عنوان یک جنبش در جامعه تحقیقاتی ظهور کرده با سرعتی در حال پیشرفت است که حتی شرکت‌های دارویی بزرگ نیز نمی‌توانند آن را نادیده بگیرند. فایزر اکنون اولین شرکت دارویی است که به پیشنهادهای سازمان غیرمتمرکز مستقل مبتنی بر بلاک چین VitaDAO آلمان رأی می‌دهد.
این همکاری بخشی از آخرین جمع‌آوری سرمایه VitaDAO است که در اواخر ژانویه از سوی اعضای استراتژیک، از جمله Pfizer Ventures، Shine Capital و L1 Digital – در میان دیگر علاقه‌مندان افشا شد.
الکس دوبرین، سرپرست جامعه و آگاهی در VitaDAO، به کوین تلگراف گفته است:

Pfizer اکنون تعدادی از دانشمندان خود را برای پیوستن به جامعه محققانی که بخشی از VitaDAO هستند برای کمک به رشد برخی از این تحقیقات آماده کرده است.

DeSci ظهور یک اکوسیستم پر رونق را با پروژه‌هایی از بنیادهای بیوتکنولوژی غیرمتمرکز گرفته تا تامین مالی وسایل نقلیه تقویت کرده است. توان کائو، بنیان‌گذار GenomicDAO، یک پلتفرم مستقر در سانفرانسیسکو که در 19 فوریه توسط بیوتکنولوژی هوش مصنوعی راه اندازی شد، توضیح داد:

برخی از روندهای اصلی در این زمینه می‌تواند شامل پلتفرم‌های تحقیقاتی و سرمایه‌گذاری، تأمین مالی جمعی برای تحقیقات علمی، دانشمندان و جوامع محققان باشد.

در سراسر جهان، سکته مغزی یکی از شایع‌ترین علل ناتوانی و مرگ عروقی است. انجمن قلب آمریکا گزارش می‌دهد که بیش از 77 میلیون سکته مغزی ایسکمیک در سراسر جهان در سال 2019 رخ داده است. طبق مطالعه منتشر شده در مجله فشار خون بالینی در سال 2021، جمعیت آسیایی در مقایسه با جمعیت های غربی در معرض سکته مغزی بیشتری هستند.
GenomicDAO ادعا می‌کند که ترکیب شبکه‌ای از گروه‌های تحقیقاتی، موسسات، سازمان‌ها، دانشمندان و کارشناسان پزشکی با هوش مصنوعی می‌تواند زمان عرضه یک محصول جدید را از 12 تا 18 ماه به 4 تا 6 ماه کاهش دهد. طبق گفته GenomicDAO، ابتکارات جامعه محور تحقیقات علمی را مختل می‌کند:

در فضای اطلاعات پزشکی، فعالیت‌های تحقیق و توسعه توسط شرکت‌های انگشت‌شمار و بزرگ این صنعت به صورت انحصاری هدایت می‌شوند که منجر به رکود فعالیت‌های نوآورانه در این حوزه می‌شود. این امر همچنین باعث عدم رعایت عدالت در دسترسی جمیعت به این فناوری‌ها می‌گردد و به طور همزمان نیز باعث عدم ارائه داروی مناسب برای افرادی که کمتر در جامعه آماری این شرکت‌ها وجود دارند می‌شود.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!
شروعمنبع

کوین تلگراف
منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه