کریپتو

گلس‌نود: نهنگ‌های بیت کوین هنوز بازار را برای ورود مناسب نمی‌دانند

ممکن است نهنگ‌ها مشغول دستکاری دفتر سفارشات برخی صرافی‌های خاص باشند اما داده‌های گلس‌نود نشان می‌دهد تعداد نهنگ‌های بیت کوین در حال کاهش است.

به گزارش کوین تلگراف، علی‌رغم اینکه قیمت بیت کوین ۶۵٪ پایین‌تر از بالاترین سطح تاریخ خود در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) است، بزرگترین سرمایه‌گذاران بیت کوین یا نهنگ‌ها هنوز زمان را برای بازگشت به بازار مناسب ندیده‌اند.

تعریف گلس‌نود از نهنگ موجودیت منحصر به فردی است که تعداد ۱۰۰۰ بیت کوین یا بیشتر را تحت کنترل دارد. با در نظر گرفتن موجودیت‌ها یا Entityهای منحصر به فرد، موجودی تمام کیف پول‌های مختلف متعلق به یک فرد یا نهاد خاص با هم به صورت یکجا در نظر گرفته می‌شود.

طبق گزارش گلس‌نود، تعداد نهنگ‌های بیت کوین اکنون به پایین‌ترین سطح خود در سه سال اخیر رسیده است. در حال حاضر تنها ۱۶۶۳ موجودیت منحصربه‌فرد تعداد ۱۰۰۰ بیت کوین یا بیشتر را تحت کنترل دارند و آخرین باری که تعداد نهنگ‌های بیت کوین تا این حد پایین بود به فوریه ۲۰۲۰ (بهمن ۱۳۹۸) باز می‌گردد. در آن زمان قیمت بیت کوین کمتر از ۱۰٬۰۰۰ دلار بود.

نمودار تعداد نهنگ‌های بیت کوین
نمودار تعداد نهنگ‌های بیت کوین در مقابل قیمت آن؛: منبع: گلس‌نود

تعداد نهنگ‌های بیت کوین در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۳۹۹) به اوج خود رسید و رکورد ۲۱۶۱ را ثبت کرد.

روند کاهشی تعداد نهنگ‌ها در رالی آغاز شده از ابتدای ژانویه باعث می‌شود که قدرت این رالی برای ادامه مسیر صعودی مورد سوال قرار بگیرد. نهنگ‌ها با حجم زیاد سرمایه و قدرت دستکاری بازار نقش اساسی در شکل‌دادن به مسیر بازار و قیمت‌ها دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید مقاله «نهنگ‌ها چگونه بازارهای ارز دیجیتال را تحت تاثیر قرار می‌دهند؟» را مطالعه کنید.

البته باید در نظر داشت که سیاست سرمایه‌گذاری نهنگ‌ها با سرمایه‌گذاران خرد تفاوت اساسی دارد و طرح این مطلب به هیچ عنوان به معنای آن نیست که باید رفتار نهنگ‌ها را دقیقا تکرار کرد.

این مطلب به هیچ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری نیست و برای سرمایه‌گذاری کردن یا نکردن در بازار رمزارزها باید شخصا تحقیق انجام دهید و تصمیم‌گیری کنید. تمام مسئولیت تصمیمات شما بر عهده خود شماست.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه