کریپتو

بایننس شایعه سواستفاده خود از وجوه کاربران را تکذیب کرد

مجله اقتصادی فوربز دیروز مقاله‌ای را منتشر کرد که در آن مدعی شده بود که صرافی بایننس ۱.۷۸ میلیارد دلار موجودی کاربران خود را به صندوق‌های پوشش ریسک (Hedge Funds) فرستاده است. این وجوه قرار بوده برای پشتوانه توکن‌های مینت شده توسط بایننس به وثیقه گذاشته شود اما در جای دیگری استفاده شده است. بایننس امروز ضمن تکذیب این شایعه اعلام کرد که این جابجایی وجوه بین کیف پول‌های بایننس و به صورت طبیعی صورت گرفته است و این صرافی همواره وجوه کاربران را با دارایی‌های خودش جدا نگه داشته است.

به گزارش کریپتو پوتیتو، فوربز مدعی شده که مبلغ ۳.۶۳ میلیارد دلار در ابتدا از کیف پول Binance 8 که برای نگهداری دارایی کاربران استفاده می‌شود، انتقال داده است و پس از مدتی ۱.۸۵ میلیارد دلار آن را به کیف پول بازگردانده است اما ۱.۷۸ میلیارد دلار آن به کیف پول Binance 14 منتقل شده است و پس از مدتی این مبلغ به صندوق‌های معاملاتی و پوشش ریسک منتقل شده است.

این وجوه به صورت استیبل کوین USDC بوده و قرار بوده در راه وثیقه‌گذاری برای صدور توکن از طرف بایننس استفاده شود و گمانه‌زنی می‌شود که قرار بوده با آن استیبل کوین ‌BUSD مینت شود که در صورت واقعیت داشتن می‌توان گفت که بایننس موجودی‌های کاربران خود را بدون پشتوانه به حساب کاربری آن‌ها افزوده است. این در حالی است که در ماه گذشته امکان صدور BUSD جدید توسط قانون‌گذاران آمریکایی ممنوع شد.

این موضوع شایعه‌ای را در فضای مجازی به راه انداخته است که بایننس حرکتی مشابه با صرافی FTX در زمینه سو استفاده از وجوه کاربران خود تکرار کرده است. اتفاقی که در مورد FTX منجر به بدهی سنگین و ورشکستگی FTX شد.

تکذیب بایننس

پاتریک هیلمن (Patrick Hillmann)، مدیر ارشد استراتژی بایننس ساعاتی پیش ضمن تکذیب این موضوع اعلام کرد که این جابجایی وجوه بین کیف پول‌های بایننس و به صورت طبیعی صورت گرفته است و این صرافی همواره وجوه کاربران را با دارایی‌های خودش جدا نگه داشته است.

علاوه بر آن CZ مدیرعامل این صرافی ساعاتی قبل در رشته توییتی به این قضیه پرداخت. از نظر او فوربز با هدف ایجاد وحشت و فاد در بازار، این مقاله را منتشر کرده است. او انتقال وجوه به صندوق‌های پوشش ریسک را از طرف کاربران دانست که به صورت طبیعی برداشت وجه زده‌اند و افزود که سیستم اثبات ذخایر بایننس (Proof Of Reserve) به تنهایی باطل‌کننده ادعای فوربز است زیرا در هر لحظه موجودی کیف پول‌ها را با دارایی کاربران مقایسه می‌کند.
منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه