بازارهای مالیبلاکچینکریپتو

راه‌اندازی مجدد شبکه سولانا بعد از توقف ۲۴ ساعته؛ ماجرای قطعی مجدد شبکه چه بود؟

به گزارش اکسران : شبکه سولانا در تاریخ ۲۵ فوریه (۶ اسفند) پس از تلاش برای ارتقای نرم‌افزار نودها با کاهش سرعت تولید بلاک مواجه شد. این حادثه منجر به اختلال در تایید تراکنش‌ها شد و اعتبارسنج‌ها را وادار کرد تا در تلاش برای بازگرداندن عملکرد شبکه، نرم‌افزار نودها را به نسخه قبلی برگردانند.

به نقل از  کوین دسک، مشکل فنی حدود ساعت ۱۰:۳۰ صبح دیروز به وقت تهران آغاز شد و اعتبارسنج‌ها در تلاش برای بازیابی تراکنش‌ها نرم‌افزار نود را به نسخه ۱.۱۳ تنزل دادند. با این حال، برگشتن به نسخه قبلی برای بازگرداندن شبکه به عملکرد عادی کافی نبود و تصمیم بر این شد که شبکه را با نسخه ۱.۱۳.۶ مجددا راه‌اندازی کنند به این ترتیب شبکه سولانا در عمل با یک فورک اجباری مواجه شد.

اعتبارسنج‌ها و توسعه‌دهندگان شبکه سولانا اظهار داشتند مشکلاتی که با کندی پردازش تراکنش‌ها شروع شد، تقریبا به تعطیلی کامل فعالیت در سولانا منجر شد. برای کاربران شبکه سولانا، نتیجه این مشکلات این بود که نمی‌توانستند دارایی‌های خود در شبکه سولانا را جابجا کنند و تا زمانی که زیرساخت‌های حیاتی شبکه آنلاین شوند دارایی‌های آن‌ها در شبکه سولانا عملا فریز شده بود.

اعتبارسنج‌هایی، که با توسعه دهندگان Solana Labs کار می‌کردند، برای بار دوم تلاش کردند تا زنجیره را مجددا راه‌اندازی کنند و برای این کار به رای موافق اکثریت ۸۰٪ استیکرها نیاز داشتند. در پایان شب گذشته این اکثریت مورد نیاز حاصل شد و بنابر اطلاعات Solana Compass و تایید کاربران شبکه سولانا در توییتر، تایید تراکنش‌ها در بلاکچین سولانا از سر گرفته شده است.

شروع مجدد فعالیت بلاکچین سولانا
شروع مجدد فعالیت بلاکچین سولانا؛ منبع: solanacompass

در زمان نگارش خبر با وجود اینکه حدود ۲۴ ساعت از آغاز اختلالات می‌گذرد صداهای اصلی در اکوسیستم سولانا همچنان به دنبال پیدا کردن مقصر اصلی هستند. میهن بلاکچین با روشن‌تر شدن علت اصلی پیدایش این اختلالات هواداران شبکه سولانا را در جریان قرار خواهد داد.

قیمت رمزارز SOL به این اخبار ناخوشایند واکنش منفی ملموسی نشان نداد و همچنان حوالی ۲۲ دلار نوسان می‌کند.

منبع

بیشتر بخوانید:  بازیابی رمزارزهای سرقت‌شده از سولانا با همکاری هکرهای کلاه سفید!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه