NFTبازارهای مالیبلاکچینان اف تیکریپتو

رویداد ویژه NFTFi کوینکس – اکسران

به گزارش اکسران : امروزه ما شاهد گسترش ارزهای دیجیتال در جهان می باشیم. همانطور که بررسی های انجام شده نشان می دهد، رمز ارزها توجه بسیاری از افراد را به خود جلب نموده اند. در این میان NFTها نیز توانسته اند رشد خوبی داشته و در جهان گسترش یابند.

NFTها که به معنای توکن های غیرقابل تعویض می باشند، دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. برای مثال غیر قابل تقسیم بودن از جمله ویژگی های این دسته از ارزهای دیجیتال به شمار می رود. علاوه بر این، NFTها یا توکن های غیرقابل تعویض، توکن های مخصوص رمزنگاری می باشند که با بخش های مختلفی همچون بازی ها و کالاهای دیجیتال در ارتباط می باشند. در کنار NFTها در صنعت ارزهای دیجیتال امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای DeFi نیز رشد چشمگیری داشته و ادغام این دو حوزه باعث شده تا فناوری جدیدی به نام  ان اف تی فای NFTFi در این صنعت ظهور کند. در ادامه فناوری ان اف تی فای NFTFi را به شما معرفی خواهیم نمود و به معرفی رویداد ویژه NFTFi در صرافی کوینکس می پردازیم.

NFT چیست؟

NFT یا توکن های غیرقابل تعویض مالکیت طیف گسترده ای از دارایی های جهان واقعی و دیجیتال همچون زمین، املاک مجازی، هنر دیجیتال و … را نشان می دهند. هر NFT شناسه دیجیتال منحصر به فردی می باشد که کپی کردن را غیرممکن می سازد. NFTها همانطور که از نامشان پیداست، غیرقابل تعویض می باشند. این توکن ها غیرقابل تقسیم نیز هستند و هر کدام ارزش منحصر به فرد خود را دارا می باشند.

تعویض ناپذیری یکی از ویژگی های NFT ها به شمار می رود که برای ایجاد دارایی های منحصر به فرد مفید است. اما این ویژگی در مقابل دارای نقص هایی نیز هست. یکی از این نقص ها این است که سرمایه گذاران قادر به هر استفاده ای از NFTها نمی باشند. همچنین لازم به ذکر است که NFTها را نمی توان همانند سایر ارزهای دیجیتال، برای دریافت سود استیک نمود.

لازم به ذکر است که استفاده از NFTها در صنایع مختلف همچون بازی ها و کالاهای دیجیتال گسترش یافته و با بخش های گوناگونی در ارتباط می باشند. توکن های غیرقابل تعویض یا NFT حقوق مالکیت را حفظ می نمایند و این موضوع اشاره به استفاده از NFTها در پلتفرم های غیرمتمرکز دارد که در ان هیچگونه مالکیتی قادر به تغییر داده ها نمی باشد.

ان اف تی فای NFTFi چیست؟

ان اف تی فای NFTFi همانطور که گفته شد، حاصل ادغام دو صنعت مهم در ارزهای دیجیتال همچون دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز و NFT می باشد. NFTFi را در یک عبارت کوتاه می توان فروشگاهی همتا به همتا برای وام دهی معرفی نمود که در آن کاربران توکن های غیر قابل تعویض NFT را به عنوان وثیقه قرار داده و در مقابل وام دریافت می کنند. ان اف تی فای NFTFi در فوریه 2020 توسط فردی به نام Stephen Young راه اندازی شد. این فرد در سمت مدیرعاملی این پلتفرم فعالیت می نماید.

در ان اف تی فای، وام دهی به معنای تامین نقدینگی برای کاربران یا وام گیرندگان می باشد. وام دهنده می تواند وامی را به صورت ارز دیجیتال رپد اتریوم به وام گیرنده طی قراردادی ارائه دهد تا قادر به تبادل دیگر ارزهای دیجیتال با آن باشد. NFT وام گیرنده در ازای این وام به وام دهنده به عنوان وثیقه ارائه می شود. لازم به ذکر است که ارزش سود، وام و مدت بازپرداخت توسط وتام دهنده تعیین خواهد شد.

علاوه بر این می توان بیان نمود که NFTFi به وسیله توکن های غیرقابل تعویض یا NFT، تقدینگی بیشتری را برای بازارهای مالی فراهم می نماید. با استفاده از فناوری هایی همچون دیفای و NFT قابلیت های جدیدی برای دارندگان توکن های غیرقابل تعویض NFT به وجود آمده است که این موضوع منجر به افزایش نقدینگی شده است. NFTFi از بخش های مختلفی همچون اجاره کردن توکن های NFT، مشتقات ان اف تی، وام دهی و دریافت وام از طریق توکن های غیرقابل تعویض و توکن های غیرقابل تعویض Fractional تشکیل شده است. لازم به ذکر است که فناوری ان اف تی فای مشکلات نقدینگی را در دارایی های NFT حل نموده است.

معرفی رویداد ویژه NFTFi کوینکس

صرافی کوینکس که یکی از صرافی ها در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد، رویدادی را تحت عنوان “رویداد ویژه NFTFi” برگزار نموده است که در این رویداد افراد می توانند به رتبه بندی حجم معاملات پیوسته و در پاداش 5000 دلاری سهیم شوند.

این رویداد از 27 بهمن آغاز شده و تا 3 اسفند 1401 ادامه دارد. بازارهای منتخب شاملSOS/USDT ،X2Y2/USDT ،BEND/USDT ،BLUR/USDT JPEG/USDT ،LOOKS/USDT ،PARI/USDT ،RARE/USDT ،NFTD/USDT و NFTB/USDT می باشد. در این رویداد، کاربرانی که در بازارهای منخب با ارزش معاملاتی بیشتر از 200 دلار معامله کرند، قادر خواهند بود به طرح رتبه بندی بپیوندند. 100 کاربر برتر که بیشترین حجم معاملات را دارا می باشند، در پاداش 5000 USDT شریک خواهند شد.

توجه نمایید که جوایز رتبه بندی بر اساس حجم معاملات اسپات پخش خواهد شد و مجموع حجم معاملات برابر با حجم خرید، به علاوه حجم فروش در تمام بازارهای منتخب در حین رویداد می باشد. لازم به ذکر است که حساب های بازارسازها در این رویداد گنجانده نشده است.

علاوه بر این، حساب های فرعی مجاز به شرکت به عنوان حساب های مستقل نمی باشند و حجم معاملات آنها در حساب های اصلی منظور می شود. در حین رویداد در صورت بروز هرگونه تقلب توسط کاربر، آن شخص توسط صرافی رد صلاحیت خواهد شد. همچنین صرافی کوینکس حق تفسیر نهایی این رویداد را برای خود محفوظ نگه می دارد. جهت ثبت نام در رویداد ویژه NFTFi کوینکس می توانید بر روی لینک آن کلیک نمایید.

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه