کریپتو

تیم توسعه اتریوم از وجود چند باگ در هاردفورک آزمایشی خبر داد

شبکه اتریوم در شرف هارد فورک شانگهای قرار دارد و به‌دنبال آن، اترهای استیک شده در بیکن چین آزاد می‌شود. به دنبال اجرای آزمایشی این هارد فورک در تست‌نت ژجیانگ (Zhejiang)، توسعه‌دهندگان اتریوم از کشف چند باگ در همگام‌سازی کلاینت‌ها خبر داده‌اند.

به گزارش د بلاک، بر اساس رشته توییتی از تیم بیکو (Tim Beiko)، توسعه‌دهنده ارشد اتریوم، یکی از توسعه‌دهندگان با نام ماریوس ون در ویدن (Marius VanDerWijden) باگ‌هایی در همگام‌سازی کلاینت‌ها کشف کرده است. با این حال، تیم توسعه اتریوم مطمئن است می‌تواند آن‌ها را برطرف نماید. به گفته بیکو، باگ‌های کشف شده زمان‌بندی اتریوم برای اجرای هارد فورک شانگهای در شبکه آزمایشی سپولیا (Sepolia) در تاریخ ۲۸ فوریه (۹ اسفند) را تغییر نخواهد داد.

به گفته بیکو، برای برداشت آزمایشی اترهای استیک شده در شبکه آزمایشی ژجیانگ ۶۰۰٬۰۰۰ ولیدیتور مشارکت کرده که ۳۶۰٬۰۰۰ آنها در زمان اجرای فورک، درخواست برداشت به شبکه ارسال کردند. با این حال، به دنبال حجم بالای درخواست برداشت‌ها، جهش‌هایی در رم و سی‌پی‌یو کلاینت‌ها رخ داده و توسعه‌دهندگان در روزهای آینده، تعداد افرادی که موفق به برداشت نشده‌اند را مشخص خواهند کرد.

همچنین، در تست استرس انجام‌شده در شبکه ژجیانگ، باگی بین پریسم (Prysm)، کلاینت اثبات سهام اتریوم و کلاینت بسو (Besu) یافت شده است. به گفته بیکو، کلاینت پریسم برای همگام‌سازی مناسب اطلاعات، تنها تعداد معینی از پاسخ‌ها را می‌تواند دریافت کند. با این حال، کلاینت بسو محدودیت‌هایی را در پاسخ‌های ارسالی اعمال می‌کند و آن را به زیر آستانه همگام‌سازی می‌رساند. تیم توسعه کلاینت بسو در حال بررسی و حل این مشکل است.

مشکل تراکنش‌های blobless 4844

بیکو در توییت‌های خود اعلام کرد توسعه‌دهندگان اتریوم پس از بحث در رابطه با چگونگی بهینه‌سازی جهت‌گیری کلاینت‌های اولیه، تصمیم گرفته‌اند تراکنش‌های blobless 4844 را به طور کامل حذف کنند. این دسته از تراکنش‌ها، فرضیات کلاینت‌ها را تغییر داده و راه‌اندازی را پیچیده‌تر می‌کنند. برای مطالعه بیشتر در خصوص بلاب‌ها به این صفحه مراجعه کنید.

علاوه بر این، تیم توسعه اتریوم در رابطه با منسوخ کردن تابع SELFDESTRUCT صحبت کرده‌اند. این تابع می‌تواند به کار یک قرارداد هوشمند پایان دهد، آن را از بلاکچین حذف کند و وجوه موجود در آن را به آدرس مشخصی منتقل کند.

به گفته بیکو، در حالی که در رابطه با این تابع هنوز تصمیمی گرفته نشده است، سه پیشنهاد وجود دارد و توسعه‌دهندگان به دنبال گزینه‌ای هستند که با حذف قرارداد هوشمند، ساختار شبکه را تغییر ندهد. بیکو در این رابطه اظهار داشت:

چالشی که در این باره وجود دارد این است که راه برای حملات باز می‌شود؛ یک قرارداد هوشمند در شبکه ایجاد می‌شود و فضایی را اشغال می‌کند. زمانی که این قرارداد دوباره در شبکه پیاده‌سازی می‌شود، فضای ذخیره‌سازی قدیمی همچنان وجود دارد و می‌توان با روش‌های مخرب به آن دسترسی پیدا کرد.
منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه