کریپتو

فدرال رزرو با روند فعلی، اقتصاد آمریکا را نابود خواهد کرد

اقتصاددان: فدرال رزرو با روند فعلی، اقتصاد آمریکا را نابود خواهد کرد

به گزارش زوم ارز، در روز جمعه محمد الاریان، اقتصاددان Allianz، هشدار داد که فدرال رزرو نمی‌تواند بدون نابود کردن اقتصاد آمریکا، به هدف 2 درصدی در تورم دست یابد. الاریان رییس Queens College در دانشگاه کمبریج و رییس صندوق Gramercy Funds Management است. وی همچنین مشاور ارشد اقتصادی در Allianz به شمار می‌رود.


مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

وی در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی بلومبرگ گفت: باید هدف تورم در سطح پایدار بالاتری درنظر گرفته شود، مثلا 3 یا 4 درصد.

اظهارات الاریان به‌دنبال انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در روز سه‌شنبه رخ داده‌اند. در ماه ژانویه این شاخص طی یک ماه 0.5 درصد رشد کرده است، که بیشترین رشد از ماه اکتبر به شمار می‌رود. در مقیاس سالانه، در ماه ژانویه این شاخص 6.4 درصد رشد کرده است که از افزایش 6.5 درصدی در ماه دسامبر کمتر است. به‌دنبال گزارش CPI، چندی از مقامات فدرال رزرو گفتند که ممکن است جهت جلوگیری از فشار قیمتی فعلی، به افزایش نرخ بهره فراتر از انتظارات اولیه نیاز باشد.

مشاور اقتصادی Allianz توضیح داد که چند فاکتور در به‌وجود آمدن نیاز برای هدف بالاتر برای نرخ تورم تاثیر دارند. آن‌ها شامل تغییرات سمت عرضه از جمله دگرگونی انرژی، تغییر در زنجیره‌های تامین طی پاندمی کرونا، بازار کار سخت و مشکلات تغییرات ژئوپلیتیک می‌شوند.

الاریان گفت که فدرال رزرو وابستگی شدیدی به داده‌ها دارد. وی اشاره کرد که درنظر داشتن داده‌ها کار صحیحی است اما باید چشم‌اندازی نسبت به آینده‌ی مسیر فعلی داشته باشید. وی خاطرنشان کرد که مشکل فعلی، تاکید فدرال رزرو بر هدف 2 درصدی در تورم است. در ماه ژانویه، الاریان پیش‌بینی کرد که ممکن است تورم در محدوده‌ی 4 درصد ثابت شود.

پیش‌تر وی هشدار داده بود که ممکن است فدرال رزرو با تغییر هدف تورم، اعتبار خود را از دست بدهد.

منبع: Bitcoin.com


سر تیتر اخبار:


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه