کریپتو

بایننس: با پرداخت جریمه با قانون‌گذاران آمریکایی به توافق می‌رسیم

گزارش‌های جدید حاکی از آماده‌شدن بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان برای پرداخت جریمه‌ها و توافق با قانون‌گذاران آمریکایی برای حل و فصل مشکلات قانونی پیش‌آمده است.

به گزارش کوین تلگراف و بر اساس گزارش روز گذشته وال استریت ژورنال، پاتریک هیلمن (Patrick Hillmann)، مدیر ارشد استراتژی بایننس از آمادگی این صرافی برای رفع مشکلات مربوط به فعالیت‌های گذشته با قانون‌گذاران آمریکایی خبر داده است.

به گفته هیلمن، بایننس در حال همکاری با قانون‌گذاران است تا متوجه شود چه اقداماتی را برای جبران مشکلات به‌وجود آمده باید انجام دهد. به گفته وی، نتیجه تحقیقات قانونی کنونی احتمالا جریمه صرافی بایننس خواهد بود، با این حال، در نهایت قانون‌گذاران تصمیم نهایی را خواهند گرفت.

تاکنون چندین بار فعالیت صرافی بایننس در تیررس قانون‌گذاران آمریکایی قرار گرفته است. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۸ وزارت دادگستری آمریکا تحقیقات خود از این صرافی را به دلیل نقض احتمالی قوانین مبارزه با پولشویی آغاز کرد. در ماه مارس سال ۲۰۲۱ نیز کمیسیون معاملات آتی کالا ارائه خدمات مربوط به بازار مشتقه به کاربران آمریکایی بدون ثبت در این کشور توسط صرافی بایننس را بررسی نمود.

علاوه بر این، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، در فوریه (بهمن) سال گذشته، تحقیقاتی را در رابطه با شعبه آمریکایی صرافی بایننس و شرکت‌های تجاری مرتبط با چانگ پنگ ژائو آغاز کرد.

مدیر ارشد استراتژی بایننس خاطرنشان کرد این صرافی از نتیجه همکاری با قانون‌گذاران بسیار مطمئن است و احساس خوبی دارد. با این حال، نمی‌تواند رقمی را برای جریمه‌های احتمالی پیش‌بینی و یا یک زمان‌بندی برای حل و فصل مشکلات قانونی ارائه کند. به گفته وی، نبود شفافیت قانونی در رابطه با ارزهای دیجیتال در آمریکا شرایط را برای بایننس بسیار گیج‌کننده کرده است.

به نظر می‌رسد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در مدت اخیر، جنگ خود علیه صنعت رمزارزها را تشدید کرده باشد. این کمیسیون در روزهای اخیر، برخی از پلتفرم‌های ارائه‌دهنده خدمات سپرده‌گذاری (استیکینگ) و همچنین برخی از استیبل کوین‌ها (به خصوص BUSD) را هدف قرار داده و آنها را زیرمجموعه قوانین اوراق بهادار در نظر گرفته است.

مدیر اجرایی صرافی بایننس با اشاره به فعالیت‌های اخیر قانون‌گذاران خاطرنشان کرد این اقدامات، تاثیر عمیق و طولانی‌مدتی در آمریکا خواهد گذاشت.

همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم، در اوایل هفته جاری مقامات دولتی نیویورک با ارسال اخطاریه‌ای به شرکت بلاکچینی پکسوس اعلام کردند قصد دارند به دلیل صدور استیبل کوین دلاری صرافی بایننس (BUSD) از آنها شکایت کند.

هفته گذشته نیز صرافی کراکن به دنبال اخطاریه کمیسیون بورس آمریکا، با جریمه ۳۰ میلیون دلاری مواجه شد و خدمات استیکینگ خود در این کشور را متوقف کرد.

هیلمن معتقد است همکاری با قانون‌گذاران آمریکایی برای حل و فصل اختلافات پیش‌‌آمده در نهایت به نفع صرافی بایننس و آینده این صرافی خواهد بود. وی در این رابطه اظهار داشت:

این یک لحظه خوب برای شرکت ما خواهد بود چراکه می‌توانیم تمامی اتفاقات را پشت سر بگذاریم.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه