کریپتو

درخواست حکم جلب مدیرعامل سابق TMON در ارتباط با لونا صادر شد

درخواست حکم جلب مدیرعامل سابق TMON در ارتباط با لونا صادر شد

به گزارش زوم ارز، در روز چهارشنبه، دادستان‌های کره جنوبی در تحقیق پیرامون فاجعه‌ی لونا، درخواست حکم جلب برای مدیرعامل سابق پلتفرم TMON صادر کردند. دادستان‌ها گفتند که مدیرعامل سابق TMON میلیاردها دلار وون رشوه به شکل لونا دریافت کرد تا این توکن را به‌عنوان روش پرداختی بر روی پلتفرم خود معرفی کند.


مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

بر اساس گزارش رسانه محلی، در روز 15 فوریه دفتر دادستان منطقه جنوبی سئول حکم جلب علیه مدیرعامل سابق TMON به اتهام رشوه‌گیری را درخواست کرد. در روز 17 فوریه ، این حکم جلب بازبینی خواهد شد.

دادستان‌ها بر این باورند که مدیرعامل سابق TMON از سوی دنیل شین، هم‌بنیان‌گذار موسسه Terraform Labs، درخواست غیرقانونی دریافت کرد مبنی بر اینکه لونا را به‌عنوان یک روش پرداخت ساده بر روی این پلتفرم معرفی کند و تبلیغات گسترده‌ای برای آن انجام دهد. این مدیرعامل به دریافت رشوه به شکل لونا متهم شده است. دنیل شین هم‌بنیان‌گذار TMON نیز به شمار می‌رود.

تحقیقات بیشتر در این زمینه نشان دادند که مدیرعامل سابق شرکت TMON از طریق نقد کردن توکن‌های لونا دریافت شده، میلیاردها وون پول کسب کرده است. تبلیغات و مقالات گسترده پیرامون ترا مردم را به این باور واداشت که این توکن یک دارایی امن است. علاوه‌برآن، افزایش تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران منجر به لیست شدن لونا در صرافی‌های رمز ارزی شد.

در ادامه، دادستان‌ها به‌دنبال تحقیق پیرامون این موضوع هتنسد که آیا این شرکت فعالیت‌های غیرقانونی در زمینه‌ی مالی داشته است یا خیر. کره جنوبی طی مدت زمانی کوتاه، به یکی از بازارهای رمز ارزی پیشتاز تبدیل شد و این موضوع منجر به گسترش جرائم رمز ارزی در این کشور شد.

منبع: CoinGape


سر تیتر اخبار:


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه