کریپتو

بیش از ۱۳،۰۰۰ توکن NFT اردینالز در شبکه بیت کوین ایجاد شده است

صرافی بیت مکس در گزارشی از صدور بیش از ۱۳،۰۰۰ توکن بی‌همتا (NFT) در بلاکچین بیت کوین خبر داد. این NFTها با استفاده از پروتکلی به نام اردینالز (Ordinals) و از طریق تپ روت در شبکه بیت کوین صادر می‌شوند و ظاهرا محبوبیت آنها به سرعت در حال رشد است.

به نقل از کوین دسک، بازوی تحقیقاتی صرافی بیت مکس روز گذشته اعلام کرد ۱۳،۰۰۰ توکن NFT پروتکل اردینالز بین ۱۴ دسامبر تا ۷ فوریه (۲۳ آذر تا ۱۸ بهمن) در شبکه بیت کوین صادر شده‌اند.

NFT در شبکه بیت کوین
مینت بیش از ۱۳ هزار NFT در شبکه بیت کوین – منبع: توییتر

طبق این گزارش، در این بازه زمانی، با هجوم ناگهانی تصاویر و سایر فایل‌های رسانه‌ای به شبکه بیت کوین، حدود ۵۲۶ مگابایت از فضای بلاک‌ها اشغال شده و در مجموع برای سازندگان این توکن‌ها ۶.۷۷ واحد BTC، معادل ۱۵،۵۰۰ دلار هزینه داشته است.

جالب است بدانید NFT های مینت‌شده در شبکه بیت کوین در حال حاضر با قیمت‌های بالایی معامله می‌شوند. به عنوان مثال، NFT روبه‌رو با قیمت ۱.۹۳ واحد بیت کوین به فروش رفته است.

زمانی که تصاویر به صورت توکن NFT مینت می‌شوند، پروتکل اوردینالز در شبکه بیت کوین تراکنشی ثبت می‌کند که نمودار تعداد آنها نشان‌دهنده تعداد توکن‌های مینت‌شده است؛ نموداری که نشان می‌دهد تعداد NFT های شبکه بیت کوین به صورت تصاعدی در حال افزایش است.

محبوبیت گسترده اردینالز صدای اعتراض بسیاری از بیت کوینرها را درآورده است. به عنوان مثال، رنه پیکهارت (Rene Pickhardt)، یکی از طرفداران سرسخت بیت کوین اردینالز را متهم به اسپم و پرکردن فضای شبکه با تصاویری با حجم بالا کرده است.

منتقدان اردینالز از داده‌های مختلفی برای حمایت از دیدگاه خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، سهم پروتکل اردینالز از کل تراکنش‌های بیت کوین در روز چهارشنبه به سختی به مرز ۳٪ رسید در حالی که این تراکنش‌ها حدود ۷۰٪ از فضای بلاک‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

شور و اشتیاق اخیر پیرامون توکن‌های NFT در شبکه بیت کوین توجه توسعه‌دهندگان مختلف در حوزه هنرهای دیجیتال را به خود جلب کرده است. در این میان، توسعه‌دهندگان شبکه بیتکوین SV یکی از رقبای بیت کوین، Twetch را به وجود آورده‌اند. Twetch یک شبکه اجتماعی است که به کاربران امکان می‌دهد با تولید محتوا، کسب درآمد کنند. در حال حاضر، این پروژه در بستر بلاکچین بیتکوین SV ساخته شده و امکانات مختلفی از جمله یک بازار برای توکن‌های NFT و یک کیف پول دارد.
منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه