کریپتو

افزایش قیمت بیت کوین پس از سخنرانی جروم پاول؛ آیا تورم آمریکا در سال ۲۰۲۳ مهار می‌شود؟

جروم پاول رییس فدرال رزرو ایالات متحده روز گذشته در سخنرانی خود در باشگاه اقتصادی واشنگتن دی‌سی صحبت‌های هفته گذشته خود را تکرار کرد و گفت کاهش تورم به خصوص در حوزه مسکن هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد. با این حال اظهار نظرات امیدوارکننده او درخصوص مهار تورم باعث شد قیمت بیت کوین تا نزدیکی ۲۳٬۵۰۰ دلار حرکت کند.

به نقل از کریپتو پوتیتو، جروم پاول عنوان داشت گزارش منتشر شده در خصوص آمار کار ایالات متحده در جمعه گذشته و ایجاد ۵۰۰٬۰۰۰ شغل در دسامبر ۲۰۲۲ نشان می‌دهد که چرا فرآیند مهار تورم به زمان نیاز دارد. پاول با تاکید بر اینکه هدف فدرال رزرو کاهش تورم تا ۲٪ است و این نهاد به رقم بالاتر از آن قانع نمی‌شود گفت این مهم حداقل تا سال ۲۰۲۴ به دست نمی‌آید.

ترازنامه مالی فدرال رزرو در روز دوشنبه به مقدار ۸.۴ تریلیون دلار گزارش شده است. درحالیکه بانک مرکزی آمریکا در تلاش برای کاهش مقدار آن است، پاول معتقد است کاهش حجم ترازنامه فدرال تا رسیدن به یک اندازه کافی چند سالی طول می‌کشد.

پاول با اشاره به حجم ۳۱.۴ تریلیون دلاری بدهی آمریکا عنوان داشت سقف بدهی دولت می‌بایست افزایش پیدا کند. وی تاکید کرد اگر دولت این سقف را افزایش ندهد فدرال رزرو نمی‌تواند از اقتصاد محافظت کند. پاول عنوان داشت کنگره آمریکا می‌بایست در طول زمان این سقف را افزایش دهد تا دولت بتواند بدهی‌های خود را به موقع پرداخت کند.

رییس فدرال رزرو در پاسخ به سوال یکی از شرکت‌کنندگان در این سخنرانی گفت این موضوع که تورم به راحتی و بدون درد از بین رود ضمانت شده نیست. با این حال وی عنوان داشت در سال ۲۰۲۳ شاهد پیشرفت خوبی در مهار تورم خواهیم بود.

این موضوع برای سرمایه‌گذاران دارایی‌های پرریسک همچون رمزارزها خوشایند است. قیمت بیت کوین پس از سخنرانی جروم پاول با افزایش مواجه شد و تا مرز ۲۳٬۴۵۲ دلار رشد پیدا کرد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه