کریپتو

دیجیتال کارنسی گروپ، مشغول فروش دارایی‌ خود در تراست اتریوم گری اسکیل است

ظاهرا گروه ارز دیجیتال (DCG)، که یکی از مهم‌ترین شرکت‌های فعال در فضای کریپتو و شرکت بالادستی گری اسکیل است، برای جبران بدهی‌های جمع شده در پرونده ورشکستگی جنسیس گلوبال کپیتال (GCC)، بازوی وام‌دهی خود، مشغول به حراج گذاشتن دارایی‌های خود در گری اسکیل است. این موضوع را گزارش فایننشال تایمز و با استناد به پرونده تشکیل شده در SEC آشکار کرده است.

به نقل از کوین دسک، فروش دارایی‌ها توسط DCG در حال حاضر بر صندوق اتریوم گری اسکیل (با تیکر ETHE) متمرکز شده است. بنابر اطلاعاتی که تا امروز بدست آمده است، DCG از تاریخ ۲۴ ژانویه در چندین معامله به فروش حدود یک چهارم از سهام خود در این صندوق اقدام کرده است و از فروش این مقدار سهام، ۲۲ میلیون دلار بدست آورده است. هر سهم ETHE معادل مقداری اتر به ارزش روز ۱۶ دلار است. اما ظاهرا DCG سهام خود را به قیمت ۸ دلار فروخته است.

شرکت DCG، شرکت بالادستی گری اسکیل و جنسیس گلوبال کپیتال است. گری اسکیل اداره‌کننده تراست بیت کوین گری اسکیل (با تیکر GBTC) است که بیش از ۱۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد. از زمان آشکار شدن بحران مالی در جنسیس همیشه نگرانی سرایت بحران به گری اسکیل وجود داشته است. این موضوع (در بدبینانه‌ترین حالت) می‌تواند به برچیده شدن تراست بیت کوین گری اسکیل منجر شود و ضربه بسیار شدیدی به قیمت بیت کوین و بازار کریپتو وارد کند.

جنسیس گلوبال در ۲۰ ژانویه سال جاری میلادی در نیویورک درخواست ورشکستگی فصل ۱۱ کرد و وکلای آن در اولین نشست دادگاه ورشکستگی در مورد به توافق رسیدن با طلب‌کاران اظهار خوشبینی کردند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه