کریپتو

افزایش قیمت شیبا، تغییری در توکن سوزی ایجاد نکرد

افزایش قیمت شیبا، تغییری در توکن سوزی ایجاد نکرد

به گزارش زوم ارز، علی‌رغم رشد قیمت 20 درصدی شیبا در بازار طی هفت روز گذشته، نرخ توکن سوزی آن بدون تغییر مانده است. نرخ توکن سوزی یک رمز ارز، مقیاس اندازه‌گیری مجموع تعداد کوین‌هایی است که از چرخه خارج شده‌اند و معمولا به‌عنوان شاخص محبوبیت یک دارایی به عنوان ابزار پرداختی قلمداد می‌شود.


مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

درمورد شیبا، نرخ توکن سوزی، علی‌رغم رشد قیمت اخیر، تغییری نکرده است، این موضوع می‌تواند نشان دهد که این دارایی به عنوان ابزار پرداخت، هنوز به شکل گسترده مورد استفاده واقع نمی‌شود. این دیدگاه به این دلیل مطرح می‌شود که حجم توکن سوزی اصلی شبکه، توسط تاجرانی که شیبا می‌پذیرند و آن را به آدرس توکن سوزی ارسال می‌کنند فراهم می‌شود و افت اخیر در حجم توکن سوزی، می‌تواند بر اثر کاهش فعالیت شبکه یا افت محبوبیت این توکن، رخ داده باشد.

علی‌رغم این نگرانی‌ها، عملکرد شیبا در بازار به‌شدت مطلوب بوده است. از آغاز بازگشت محسوس بازار در ماه ژانویه، این دارایی بیش از 79 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است و بسیاری از رمز ارزهای دیگر از جمله اتریوم را پشت سر گذاشته است. در لحظه نگارش این خبر، شیبا با رشدی 6.7 درصدی در شبانه‌روز گذشته، در سطح قیمت  0.000015 دلار قرار دارد.

در حالی که رشد قیمت اخیر شیبا، می‌تواند بر اثر احساسات رخ داده باشد، لازم به ذکر است که واگرایی نزولی میان قیمت این میم کوین و شاخص RSI، نیز می‌تواند ایفای نقش کند. واگرایی RSI، یک شاخص تحلیل تکنیکال است که قدرت عملکرد قیمت یک دارایی را مورد سنجش قرار می‌دهد و معمولا، جهت شناسایی بازگشت احتمالی در روند قیمتی، استفاده می‌شود.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه