کریپتو

تحلیل آنچین فانتوم؛ پیش‌بینی تحلیلگر سنتیمنت از قیمت FTM چیست؟

فانتوم یکی از محبوب‌ترین پروژه‌های بلاکچینی است که در بازار خرسی ۲۰۲۲ با کاهش قیمت زیادی روبه‌رو شد. با این حال با بازگشت آندره کرونی بنیان‌گذار این پروژه و تحولات جالب توجه آن، قیمت رمزارز FTM از ابتدای سال میلادی تاکنون با بیش از ۲۰۰٪ رشد همراه بوده است. در ۲۴ ساعت گذشته قیمت فانتوم با ۱۷٪ رشد به ۰.۶۱ دلار رسیده است.

به نقل از سنتیمنت، زمانیکه قیمت رمزارزها با سرعت زیادی افزایش پیدا می‌کند، معمولا شاهد این هستیم که حجم معاملات آنها یا کاهش پیدا می‌کند یا حول مقدار ثابتی نوسان دارد.

اما در مورد فانتوم به این شکل نبوده است. در نمودار زیر مشاهده می‌کنیم که حجم معاملات FTM با رنگ خاکستری با افزایش قیمت آن (نمودار سبز) پایاپای افزایش یافته است. برای مشاهده تصویر روی آن کلیک کنید.

نمودار قیمت و حجم معاملات فانتوم
افزایش حجم معاملات فانتوم همزمان با رشد قیمت آن؛ منبع: سنتیمنت

یک نشانه دیگر که نشان می‌دهد این رالی همچنان می‌تواند ادامه داشته باشد این است که شاخص سن دلاری متوسط (Mean Dollar Invested Age) فانتوم که میانگین سن تمامی FTMها را با توجه به وزن قیمت خریداری شده آنها محاسبه می‌کند، در نیمه دوم ژانویه به طرز قابل توجهی کاهش یافته است.

این موضوع نشان می‌دهد که در زمان افزایش قیمت فانتوم، کوین‌های خفته با سرعت سالمی به حرکت درآمده‌اند. برای مطالعه بیشتر در مورد این شاخص به این صفحه مراجعه کنید.

شاخص سن دلاری متوسط فانتوم
کاهش قابل توجه شاخص سن میانگین دلاری فانتوم؛ منبع: سنتیمنت

همچنین در نمودار تعداد تراکنش نهنگ‌ها می‌توان مشاهده کرد که در ۱۹ و ۲۰ ژانویه (۲۹ و ۳۰ دی ماه) تعداد تراکنش نهنگ‌ها همزمان با کاهش مقطعی قیمت بالا رفته است. این حرکت نهنگ‌ها در آن زمان نشانه‌ای بر این موضوع بوده است که رالی قیمتی فانتوم در حال شروع شدن است.

نمودار تعداد تراکنش‌های نهنگ‌های فانتوم
افزایش تراکنش‌های نهنگ‌های فانتوم با کاهش مقطعی قیمت در ژانویه؛ منبع: سنتیمنت

از سوی دیگر اگر بخواهیم زنگ هشداری برای فانتوم پیدا کنیم می‌توانیم به شاخص MVRV مراجعه کنیم. سنتیمنت معتقد است که معمولا اندیکاتور MVRV ۳۰ روزه با مقدار بیش از ۲۰٪ یک ناحیه خطر به شمار می‌رود. این شاخص اکنون برای فانتوم مقدار ۵۸٪ را نشان می‌دهد.

در این نمودار قیمت FTM با رنگ سبز نمایش داده شده است. اندیکاتور MVRV ۳۰ روزه، ۳۶۵ روزه و شاخص MVRV Z-Score به ترتیب با رنگ‌های قرمز، زرد و آبی نمایش داده شده است.

شاخص mvrv فانتوم
اندیکاتور MVRV فانتوم؛ منبع: سنتیمنت

می‌توانید تحلیل تکنیکال قیمت فانتوم را در این صفحه مطالعه کنید.

این مطلب تنها ترجمه گزارشی از سنتیمنت است و به هیچ عنوان توصیه خرید، فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمز ارزها نیست. میهن بلاکچین مسئولیتی در قبال سود و زیان سرمایه‌گذاران ندارد.

پیش بینی سنتیمنت از آینده قیمت فانتوم چیست؟

  • تحلیلگر شرکت سنتیمنت با ارائه داده‌های آنچین معتقد است که محتمل‌ترین سناریو برای فانتوم در کوتاه‌مدت یا میان‌مدت این است که روند افزایشی قیمت FTM با متوقف شده و مقداری کاهش یابد. البته این مورد را می‌توان به تمام آلتکوین‌ها نیز تعمیم داد. با این حال تحلیلگر سنتیمنت با توجه به حرکت کوین‌های خفته FTM در دو هفته اخیر عنوان داشت که در بلند مدت می‌توان امسال را سال خوبی برای فانتوم در نظر داشت. همچنین ذکر این نکته ضروریست که قیمت آلتکوین‌ها به ثبات قیمت بیت کوین بسیار وابسته است.

نظر شما در خصوص آینده قیمت فانتوم چیست؟


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه