کریپتو

۵ ارز دیجیتالی که آماده رالی صعودی هستند!

زمان مطالعه: 5 دقیقه

در اولین ماه سال ۲۰۲۳، قیمت بیت کوین نزدیک به ۴۰ درصد رشد کرد که بهترین ژانویه این ارز دیجیتال از سال ۲۰۱۳ به شمار می‌رود.

به گزارش کوین تلگراف، در حال حاضر، گاوهای بیت کوین به دنبال افزایش قیمت این ارز دیجیتال به ۲۴ هزار دلار هستند و چند آلت کوین منتخب نیز می‌توانند به دنبال آن حرکت کنند. در ادامه، نمودار ۵ ارز دیجیتالی را که می‌توانند در کوتاه‌مدت عملکرد بهتری نسبت به سایر رمزارزها داشته باشند، با هم بررسی می‌کنیم.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!
شروع


۱. بیت کوین

از تاریخ ۲۵ ژانویه تاکنون، بیت کوین بالای ۲۲،۸۰۰ دلار معامله می‌شود که نشان می‌دهد گاوها در تلاشند این سطح را به حمایت تبدیل کنند.

۵ ارز دیجیتالی که آماده رالی صعودی هستند!
نمودار روزانه BTC/USDT

شیب رو به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱،۵۵۸ دلار) نشان می‌دهد که گاوها کنترل اوضاع را به دست دارند، اما قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه خرید اشباع نشان می‌دهد که رالی در کوتاه‌مدت بیش از حد گسترش یافته است. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای ۲۳،۸۱۶ دلار برسانند، جفت BTC/USDT می‌تواند حرکت رو به بالای خود را به سمت ۲۵،۲۱۱ دلار آغاز کند. این سطح ممکن است به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند.

از جنبه منفی، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سطح مهمی است که گاوها باید از آن دفاع کنند؛ زیرا اگر از دست برود، این جفت ارز ممکن است به حمایت روانی ۲۰ هزار دلار سقوط کند.

۲. لایت کوین

لایت کوین در چند روز گذشته در یک روند صعودی قوی بوده است. پس از یک تثبیت کوتاه، خریداران قیمت را به بالای مقاومت ۹۲ دلار رساندند که نشان می‌دهد حرکت صعودی دست نخورده باقی مانده است.

۵ ارز دیجیتالی که آماده رالی صعودی هستند!
نمودار روزانه LTC/USDT

جفت LTC/USDT اکنون می‌تواند تا سطح روانی ۱۰۰ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره یک مقاومت قوی از خود نشان دهند. اگر گاوها از این سطح عقب‌نشینی نکنند، این جفت ارز می‌تواند حرکت خود را تا ۱۰۷ دلار ادامه دهد. در این میان، شیب رو به بالای متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۶ دلار) و قرار داشتن RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید، مزیتی برای خریداران است.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این دیدگاه مثبت باطل می‌شود. در چنین شرایطی، این جفت ارز ممکن است به ۸۱ دلار و حتی، تا ۷۵ دلار سقوط کند.

۳. اولانچ

اولانچ در ۲۷ ژانویه از خط مقاومت بالاتر رفت و در ۲۸ ژانویه به سقف ۲۲ دلاری رسید.

۵ ارز دیجیتالی که آماده رالی صعودی هستند!
نمودار روزانه AVAX/USDT

خرس‌ها در تلاشند تا رالی بهبود را در ۲۲ دلار متوقف کنند، اما به نظر می‌رسد گاوها عجله‌ای برای برداشت سود ندارند. این موضوع، احتمال صعود به بالای مانع بالا سری را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت AVAX/USDT می‌تواند تا ۳۰ دلار صعود کند. یک مقاومت جزئی در ۲۴ دلار وجود دارد، اما احتمالاً گاوها می‌توانند از آن عبور کنند.

احتمال دیگر این است که قیمت پایین بیاید و خط مقاومت را دوباره آزمایش کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها آن را به حمایت تبدیل کرده‌اند. این موضوع می‌تواند احتمال صعود به بالای ۲۲ دلار را افزایش دهد. در مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷ دلار) برسد، خرس‌ها ممکن است دوباره کنترل اوضاع را به دست بگیرند.

۴. آپتوس

در چند روز گذشته، آپتوس یک رالی رویایی داشته است. معمولاً وقتی یک دارایی شتاب می‌گیرد، برای مدتی به حرکت در همان جهت ادامه می‌دهد.

۵ ارز دیجیتالی که آماده رالی صعودی هستند!
نمودار روزانه APT/USDT

جفت APT/USDT در ۲۶ ژانویه سطح ۲۰٫۴۰ دلار را رد کرد، اما گاوها در تلاشند تا این عقب‌نشینی را در ۱۶٫۶۲ دلار متوقف کنند. این اصلاح جزئی نشان می‌دهد که گاوها در افت قیمتی می‌خرند. اکنون خریداران دوباره سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای ۲۰٫۴۰ دلار برسانند و مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کنند. در چنین شرایطی، این جفت ممکن است تا ۲۴ دلار افزایش یابد.

از طرفی، شاخص RSI در چند روز گذشته در محدوده اشباع خرید بوده است. این موضوع، خطر اصلاح قیمت را در کوتاه‌مدت افزایش می‌دهد. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۶٫۶۰ دلار برسد، این جفت ارز ممکن است به ۱۴٫۵۷ دلار و سپس، به متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۲٫۲۳ دلار) سقوط کند.

۵. فانتوم

قیمت فانتوم از زمانی که از خط روند نزولی عبور کرد، در یک روند خیره‌کننده بوده است. افزایش شدید قیمت این رمزارز در چند روز گذشته، حاکی از خرید تهاجمی گاوها است.

۵ ارز دیجیتالی که آماده رالی صعودی هستند!
نمودار روزانه FTM/USDT

شاخص‌ها نشان می‌دهند که گاوها کاملاً کنترل را به دست دارند. در طول حرکت‌های صعودی قوی، اصلاحات موجود هم کوتاه‌مدت بوده‌اند؛ زیرا گاوها در هر افت قیمتی خرید می‌کنند. خرس‌ها در تلاشند تا حرکت صعودی را در نزدیکی مقاومت روانی ۰٫۵۰ دلار متوقف کنند، اما اگر گاوها بتوانند از این سطح بگذرند، جفت FTM/USDT می‌تواند تا ۰٫۵۶ دلار و سپس، تا ۰٫۶۳ دلار افزایش یابد.

این نکته را هم باید در نظر گرفت که گاهی اوقات، رالی‌های عمودی با کاهش شدیدی همراه می‌شوند. بنابراین، معامله‌گران باید مراقب باشند؛ زیرا شکست و کاهش قیمت به زیر ۰٫۴۳ دلار می‌تواند این جفت ارز را به متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۳۷ دلار) برساند. این یک سطح کلیدی است که باید در جهت نزولی مراقب آن بود؛ زیرا از دست دادن آن می‌تواند نشان‌دهنده پایان یافتن روند صعودی در کوتاه‌مدت باشد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه