بازارهای مالیبلاکچینکریپتو

ورود توکن‌های NFT به بلاکچین بیت کوین، خوب یا بد؟!

 

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اخیراً یک پروتکل توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در شبکه اصلی بیت ‌کوین راه‌اندازی شده که جامعه ارزهای دیجیتال را بر سر اینکه آیا این پروتکل برای اکوسیستم بیت ‌کوین خوب است یا خیر، دچار اختلاف کرده است.
طبق گزارش‌ها، این پروتکل که Ordinals نام دارد، توسط کیسی رودارمور (Casey Rodarmor)، یک مهندس نرم‌افزار در تاریخ ۲۱ ژانویه در شبکه اصلی بیت‌کوین راه‌اندازی شد. این پروتکل به ایجاد نسخه بیت ‌کوین NFTها اجازه می‌دهد که در این شبکه، با نام مصنوعات دیجیتال (digital artifacts) توصیف می‌شوند.
با این حال، معرفی پروتکل Ordinals، جامعه بیت کوین را به دو دسته تقسیم کرده است. برخی استدلال می‌کنند که این پروتکل موارد استفاده مالی بیشتری را برای بیت کوین به ارمغان می‌آورد.
در مقابل، برخی دیگر معتقدند که این پروتکل، بیت کوین را از شبکه معرفی‌شده توسط ساتوشی ناکاموتو به عنوان یک سیستم نقدی همتابه‌همتا دور می‌کند. این گروه همچنین معتقدند که این ساختارهای NFTمانند، می‌توانند تقاضا برای فضای بلاک – و در نتیجه کارمزدها – را افزایش دهند. به گفته این افراد، در چنین شرایطی، کاربران ثروتمند می‌توانند مردم عادی را از مشارکت در شبکه بیت کوین محروم کنند.
برخی دیگر، از جمله آدام بک، مدیرعامل Blockstream و توسعه‌دهنده بیت کوین، از ورود فرهنگ میم به بیت کوین ابراز نارضایتی کرده‌اند. جالب اینجاست که رودارمور در یکی از مصاحبه‌های خود گفته که پروتکل Ordinals برای زنده کردن میم‌ها در شبکه بیت کوین ایجاد شده است.

خرید ارز دیجیتال با 500 هزار تومان!

تو صرافی اکسران میتونی فقط با 500 هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!


شروع

 

منبع

کوین تلگراف

 

منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه