کریپتو

تحلیل قیمت اتریوم: خطر سقوط بازار تا نزدیکی ۹۰۰ دلار

اتریوم در حال حاضر زیر ۱٬۱۵۰ دلار و با فاصله کمی از حمایت روانی ۱٬۰۰۰ دلاری در حال نوسان است و خطر سقوط قیمت به نزدیکی ۹۰۰ دلار وجود دارد.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، اتریوم اخیراً حرکت نزولی تازه‌ای را از سطح ۱٬۲۵۰ دلار آغاز کرده و به‌موازات بیت کوین، البته با شتاب بیشتر، در حال ازدست‌دادن ارزش خود بوده است. مسیر نزولی اتریوم با شکسته‌شدن حمایت‌های ۱٬۲۰۰ دلاری، میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته و سطح ۱٬۱۵۰ دلار همراه بود. کف ساعات اخیر قیمت نیز ۱٬۰۷۸ دلار بوده و به نظر می‌رسد بازار در حال حاضر مشغول تثبیت ریزش‌های اخیر خود است.

در صورتی که روند بازار در ادامه صعودی شود، نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی قیمت سطح ۱٬۱۰۰ دلار خواهد بود که با خط روند نزولی روی نمودار و سطح ۲۳.۶درصد اصلاحی فیبوناچی نیز تقریباً در یک ناحیه قرار گرفته است. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت نزولی قیمت از ۱٬۲۳۲ دلار تا کف ۱٬۰۷۸ دلاری تنظیم شده‌اند.

مقاومت کلیدی بعدی سطح ۱٬۱۵۰ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خواهد بود. گفتنی است سطح ۵۰درصد اصلاحی فیبوناچی نیز در نزدیکی همین محدوده و روی ۱٬۱۵۵ دلار قرار دارد.

تحلیل قیمت اتریوم: خطر سقوط بازار تا نزدیکی ۹۰۰ دلار
نمودار یک‌ساعته قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

سطح ۱٬۲۰۰ دلار در ادامه به‌عنوان یکی دیگر از مقاومت‌های مهم پیش روی خریداران عمل خواهد کرد و عبور از آن می‌تواند راه را برای جهش قیمت به ۱٬۲۵۰ دلار باز کند. ادامه پیداکردن روند صعودی نیز احتمالاً به افزایش بهای اتریوم تا ۱٬۳۰۰ دلار منجر خواهد شد.

در مقابل، اگر اتریوم در عبور از ۱٬۱۵۵ دلار ناموفق ظاهر شود، حرکت نزولی ادامه پیدا خواهد کرد. در این شرایط، نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت سطح ۱٬۰۸۰ دلار است و پس از آن نوبت به حمایت روانی ۱٬۰۰۰ دلاری می‌رسد.

شکسته‌شدن این حمایت روانی به احتمال زیاد به تشدید شتاب نزولی قیمت منجر خواهد شد و در مراحل ابتدایی می‌تواند اتریوم را تا ۹۲۰ دلار پایین بکشد.

شاخص مکدی (MACD) در حال شتاب‌گرفتن در محدوده نزولی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز زیر محور میانی در سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۱٬۰۰۰ دلار حمایت‌ کلیدی اتریوم است و ۱٬۱۵۵ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌ کلیدی پیش روی قیمت عمل می‌کند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
عیدانه